27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۱۹ ۱۷:۳۴:۳۲
کد مطلب:  660628
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در جمع فرهنگیان و دانش آموزان کلات مطرح کرد:
تلاش در جهت افزایش کیفیت و عدالت آموزشی و پرورشی

آیین تجلیل از دانش آموزان برتر علمی،ورزشی و پرورشی شهرستان گلات امروز با حضور مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی قاسمعلی خدابنده مدیر کل این سازمان در در جشن تجلیل از ستارگان علمی ،پرورشی و ورزشی شهرستان کلات اظهار داشت: نتایج درخشان دانش آموزان در رقابت های علمی و مسابقات مختلف نتیجه یک کار تیمی و تعامل خوب آموزش و پرورش با فرهنگیان و دستگاه های بیرونی شهرستان است.

وی افزود :سال تحصیلی گذشته"کیفیت و عدالت آموزشی در سایه برنامه محوری "شعار اصلی آموزش و پرورش بوده است که تا حدود زیادی در آموزش و پرورش کلات تحقق پیدا کرده است،چراکه امروز در اکثر رویداد ها و مسابقات نام دانش آموزان کلات به عنوان رتبه های برتر به چشم می خورد ،همچنین زمینه های آموزش و پرورش در راستای تحقق عدالت آموزشی در روستاها و عشایر نیز فراهم آمده است البته اگرچه این موضوع هزینه های زیادی را در پی دارد اما در حد امکانات و مقدورات تلاش کردیم به مناطق محروم نیز توجه کنیم.

خدابنده ضمن تقدیر از زحمات معلمین و فرهنگیان این شهرستان ادامه داد:تمام فعالیت ها در آموزش و پرورش ناظر بر دو راهبرد اساسی یعنی افزایش انگیزه معلمان و افزایش انگیزه دانش آموزان است که بهره برداری از طرح توسعه دو مرکز آموزشی و رفاهی و جشن ستارگان آموزش و پرورش کلات نمونه هایی از فعالیت ها در راستای این دو راهبرد است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان در پایان تاکید کرد :تمام تلاشمان را برای افزایش کیفیت آموزشی و پرورشی در مدارس کلات به کار خواهیم بست.

در ابتدای این جلسه داریوش پایسته مدیر آموزش و پرورش شهرستان کلات کسب نتایج شایسته توسط دانش آموزان این شهرستان را نتیجه همدلی،پشتکار،برنامه ریزی و اتحاد دانست و افزود:در طول یازده ماه گدشته موفقیت های زیادی در سطح شهرستان داشته ایم که رتبه اول استان در ثبت ابلاغ های پرسنلی همکاران فرهنگی،رتبه سوم استانی در المپیاد علوم تجربی،رتبه سوم استانی در آزمون پیشرفت تحصیلی پایه دهم رتبه سوم جشنواره نوجوان خوارزمی استان،رتبه اول اجرای طرح همیار مشاور،کسب 3 مقام استانی در حوزه آموزش های الکترونیکی توسط همکاران ابتدایی شهرستان،تدوین برنامه های عملیاتی و مطالعاتی و همچنین احداث دو مرکز آموزشی و رفاهی ویژه همکاران فرهنگی نمونه های بارز این موفقیت هاست.

قابل ذکر است مدیر کل آموزش و پرورش استان در بدو ورود به شهرستان کلات با حضور در مزار شهدای این شهرستان به مقام شامخ شهدا معلم و دانش آموز ادای احترام کرد.

همچنین بهره برداری از مرکز رفاهی نادر 1 ،بازدید از پروژه آموزشی و رفاهی و اقامتی شهرستان و موزه مردم شناسی کلات از دیگر برنامه های این سفر یک روزه بود. 

به اشتراک بگذارید :