22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۱۹ ۰۳:۲۹:۲۱
کد مطلب:  660207
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران خبر داد:
معلمان راهبران تربیتی در مدرسه هستند

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از تشکیل کارگروه بررسی فعالیت های خرد و تاثیرگذار در مدرسه در سال تحصیلی 98-1397 خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی  اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران؛ سید مجتبی هاشمی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره  به اهمیت طراحی و تدوین برنامه تعلیم و تربیت انعطاف پذیر و متناسب با ویژگی های شخصیتی و محیطی استعدادهای گوناگون دانش آموزان ،تاکید کرد: باید مدرسه را محور فعالیت های پرورشی قرار داد و با شناسایی فعالیت های خرد و تاثیرگذار در سطح مدرسه که دارای آثارتربیتی هستند نسبت به تقویت این رفتارها اقدام نمود.

 

وی با اشاره به نقش الگویی معلمان و کادر اداری مدرسه در تربیت دانش آموزان ، اظهار داشت: معلمان به عنوان راهبر تربیتی در مدرسه می توانند با توسعه شناخت از ابعاد شخصیتی دانش آموزان، زمینه حل مسائل فرهنگی و تربیتی انها را فراهم نمایند.

 

هاشمی ، تصریح کرد: مناسبات بین اجزای تربیتی در مدرسه اعم از اولیاء، دانش آموزان، همکاران فرهنگی و نیز برنامه اجرایی، در عین پیچیدگی و بار تخصصی آن، باید مورد رصد قرار گرفته و حوزه پرورشی با ورود به فعالیت های به ظاهر کوچک که جنبه تربیتی دارند، به تقویت این نوع رفتارها بپردازد.

 

گفتنی است ،در این جلسه مقرر شد نسبت به شناسایی و پایش فعالیت های خرد و تاثیرگذار در سطح مدرسه اقدام و این فعالیت ها با هدف ارتقاء شاخص های روانی رفتاری دانش آموزان طی برنامه های آموزشی اجرایی مورد توجه قرار گیرند.

به اشتراک بگذارید :