2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۱۹ ۰۳:۱۰:۵۷
کد مطلب:  660172
در ادامه سلسله برنامه پاسخ گویی؛
حضور مدیرعامل شرکت تأمین مسکن فرهنگیان در استودیوالفبا

در ادامه سلسله برنامه های پاسخ گویی، مدیرعامل شرکت تأمین مسکن از مجموعه شرکت های زیرمجموعه صندوق ذخیره فرهنگیان در استودیو الفبا حضور یافت.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، صبح امروز در ادامه سلسله برنامه های پاسخگویی علی قوچ کانلو با حضور در استودیوالفبا به سئوالات خبرنگاران با محوریت موضوع مسکن فرهنگیان پاسخ داد.

 

وی با اشاره به سابقه 15 ساله فعالیت شرکت تأمین مسکن فرهنگیان در زیرمجموعه صندوق ذخیره فرهنگیان، تصریح کرد: این شرکت پس از تأسیس در سال 1382، با هدف تأمین مسکن فرهنگیان، فعالیت رسمی خود را با اجرای پروژه هایی  مسکونی از سال 86 آغاز کرد و در این راستا؛ 1000 واحد در فولادشهر اصفهان، 700 واحد در سنندج، 1500واحد در مشهد، 500 واحد در شیراز و تعدادی واحد مسکونی در سایر شهرها از جمله؛ قزوین، زنجان و هشتگرد البرز احداث کرده است.

 

**عملیات عمرانی همه پروژ ه های مسکونی فرهنگیان رو به اتمام است

 

قوچ کانلو افزود: با استقرار مدیریت جدید صندوق ذخیره فرهنگیان از سال 96 و تغییر سیاست ها در جهت تقویت اعتماد اعضای صندوق که، تقریباً همه پروژه های مسکونی فرهنگیان به اتمام رسیده، به طوری که بخشی از آن به فرهنگیان واگذار و بخش دیگری نیز آماده تحویل است.

 

وی ادامه داد: ساخت مسکن مناسب و با کیفیت و در عین حال در حد توان مالی فرهنگیان از رویکردهای شرکت تأمین مسکن فرهنگیان است و این شرکت علاوه بر احداث و واگذاری مسکن به فرهنگیان سودرسانی به سهام داران صندوق ذخیره فرهنگیان را نیز دردستور کار خود دارد.

 

**ساخت سالانه 10 هزار واحد مسکونی برای فرهنگیان

 

مدیرعامل شرکت تأمین مسکن فرهنگیان با اشاره به نظرسنجی های انجام شده، گفت: سالانه حدود 120 هزار نفر از فرهنگیان متقاضی مسکن هستند و این موضوع در اولویت فرهنگیان قرار دارد، بنابراین مقدماتی را فراهم کردیم تا سالانه حداقل 10000 واحد مسکونی به فرهنگیان  تحویل دهیم هر چند این آمار فاصله زیادی با میزان تقاضا دارد.

 

وی از انعقاد توافق نامه بین صندوق ذخیره فرهنگیان و وزارت مسکن، راه و شهرسازی خبرداد و افزود: در راستای این تفاهم نامه، وزارت مسکن، زمین موردنیاز اجرای پروژه های مسکونی را به آموزش و پرورش تحویل می دهد، البته نباید انتظار داشت زمین موردنظر در مرکز شهرها وجود داشته باشد.

 

قوچ کانلو اظهار کرد: در یک سال و اندی که گذشت مجموعه مدیریتی حرفه ای با تخصص اقتصادی و تجارب بالای 30 سال در کار اقتصادی در صندوق ذخیره فرهنگیان فعالیت های خود را با هدف جلب اعتماد از دست رفته فرهنگیان به صندوق و افزایش بهره وری صندوق آغاز کردند و دراین راستا، تمام پروژه هایی که از سال 86 آغاز و قرار بود تا سال 89 به اتمام برسد، اما چنین نشد را تکمیل و به متقاضیان عرضه کردند.

 

وی گفت:  شرایط اجرای پروژه های مسکونی با هدف تأمین مسکن فرهنگیان توسط این شرکت مانند سایر شرکت های مسکونی نیست؛ زیرا شرکت ها، مسکن را به مشتری تحویل می دهند، اما شرکت تأمین مسکن فرهنگیان، پروژه ها را به صاحبان و سهامداران صندوق ذخیره فرهنگیان واگذار می کنند؛ بنابراین کیفیت آن باید برتر و قیمت آن مناسب تر باشد.

 

**آغاز اجرای طرح 4000 واحدی مسکن فرهنگیان در تهران

 

مدیرعامل شرکت تأمین مسکن فرهنگیان از آماده شدن مقدمات اجرای پروژه مسکونی 4 هزار واحدی در تهران خبرداد و افزود: 1500 واحد نیز در کهنوج، دو پروژه در پردیس کرج، یک هزار و 150 واحد در مشهد، 450 واحد در اصفهان و تعدادی نیز در شیراز در حال آغاز عملیات ساختمانی است.

 

**عملیات 26 پروژه مسکونی با حدود 4 هزار واحد تاکنون به اتمام رسیده است

 

وی از پایان عملیات احداث و واگذاری 26 پروژه مسکونی تاکنون توسط این شرکت با حدود 4 هزار واحد مسکونی خبرداد و افزود: بزرگترین این پروژه ها در اصفهان با حدود 1000 واحد و کوچکترین آن در مشهد با 15 واحد احداث شده است.

 

**نیازسنجی ها در استان ها صورت می گیرد

 

قوچ کانلو اظهار کرد: کار نیازسنجی در استان ها صورت می گیرد و معمولاً آمار متقاضی بسیار بیشتر از واحدهای آماده تحویل است؛‌البته در برخی اوقات این آمار عکس می شود مثلاً در قزوین 120 واحد ساخته شده بدون متقاضی باقی مانده است که مکان احداث این پروژه، متناسب با شرایط متقاضیان نبوده است و این از دلایل تقاضای کمتر از عرضه مسکن فرهنگیان در قزوین است.

 

** اعلام فراخوان مسکن فرهنگیان در اسلام شهر تا دو ماه آینده

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: 350 واحد مسکونی ویژه فرهنگیان با پیشرفت حدود 70 درصدی آماده ارائه به متقاضیان مسکن در اسلام شهر تهران است.

 

 

به اشتراک بگذارید :