27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۱۷ ۲۳:۳۲:۵۹
کد مطلب:  660089
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد:
زمینه های پیوند قلبی عمیق دانش آموزان با قرآن فراهم شود

سی و ششمین دوره مسابقات قرآن،عترت و نماز دانش آموزان دختر برگزیده سراسر گشور امروز در مشهد آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی علیرضا کاظمی معاون فرهنگی و پرورشی وزیر آموزش و پرورش در مراسم  افتتاحیه سی و ششمین دوره مسابقات قرآن عترت و نماز دانش آموزان دختر  کشور که عصر امروز در تالار قدس حرم مطهر رضوی  برگزار شد. ضمن تسلیت شهادت امام جعفر صادق (ع) گفت:  زن مسلمان نمونه و الگو است و امروز حضور در جمع دانش آموزان نخبه قرآنی به عنوان آینده سازان و الگوهای اصیل زن ایرانی مسلمان باعث افتخار است.

وی ضمن قدر دانی از دست اندر کاران  اجرای این مسابقات و میزبانی خوب آموزش و پرورش خراسان رضوی  به نقش  ارزشمند حوزه ها ی علمیه اشاره کرد و گفت:  حوزه های علمیه مشهد قم و اصفهان از عناصر اصلی و ارزشمند در تحقق سند تحول بنیادین می باشند.

کاظمی  با تاکید بر جایگاه ارزشمند قرآن کریم در زندگی ادامه داد: شرط بهره مند شدن از قرآن تدبیر و تفکر در آیات آن است و لذا از همین روی ما باید زمینه پیوند عمیق بین قلوب دانش آموزان و قرآن را فراهم کنیم.

معاون فرهنگی و پرورشی وزیر آموزش و پرورش خطاب به دانش آموزان قرآنی حاضر در این مسابقات خاطر نشان کرد : شما دانش آموزان نخبه قرآنی  نماینده جمعیت دانش آموزی کشور برای توسعه و ترویج فرهنگ قرآن عترت و نماز هستید.

وی در پایان افزود: قرآن دریای بیکران از معارف است که هر کس به اندازه وسع خود از آن بهره برداری می کند. خداوند منان قرآن را نور معرفت آفرین و بصیرت آفرین معرفی می کند.

به اشتراک بگذارید :