27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۱۷ ۱۱:۵۲:۴۱
کد مطلب:  659894
پایان مرحله استانی جشنواره نوجوان خوارزمی

مرحله استانی جشنواره نوجوان خوارزمی با برگزاری آیین اختتامیه دو دو بخش پسران و دختران به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی ظهر امروز با برگزاری آیین اختتامیه جشنواره نوجوان خوارزمی در بخش دختران، مرحله استانی این رقابت ها به پایان رسید.

قاسمعلی خدابنده مدبر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در این مراسم با اعلام شرکت بیش از 738 هزار نفر رشته در این رقابت علمی عنوان کرد :دوری از آموزش زدگی و توسعه فرهنگ تحقیق و پژوهش و همچنین تنوع بخشی به محیط های یادهی و یادگیری بردن این محیط ها از کلاس به سمت کارگاه ها ،آزمایشگاه ها و پژوهشسراها از جمله اهداف اصلی برگزاری این جشنواره است که هم دانش آموزان،هم دبیران و هم اولیا و خانواده ها در سطح استان مشارکتی بسیار فعال و ستودنی در حوزه داشته اند.

وی جشنواره نوجوان خوارزمی را مقدمه ای برای وسعت بخشی به استعداد های دانش آموزی دانست و تصریح کرد : برگزاری جشنواره های علمی و پژوهشی جابربن حیان در مقطع ابتدایی و همچنین جشنواره جوان خوارزمی در مقطع متوسطه دوم گام خوبی در راستای تحقق اهداف سند تحول بنیادین بود اما در سطح کشور هم  توجه به بحث اقدامات پژوهشی به عنوان یک نیاز تشخیص داده شد و در نهایت با محوریت آموزش و پرورش خراسان رضوی جشنواره نوجوان خوارزمی در مقطع متوسطه اول راه اندازی شد.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی افزود :این جشنواره فرصت بسیارخوبی برای مطالعه و تحقیق و پژوهش دانش آموزان است؛ ضمن این که فرآیند جشنواره نوجوان خوارزمی فرصت یادگیری جدیدی را برای دانش آموزان و همچنین همکاران ایجاد می کند و ایجاد بستر مناسب برای مشارکت دانش آموزان در فعالیت های پژوهشی و محقق کردن ارتباط دانش آموزان و جامعه و مدرسه و کتابخانه و.. و همچنین تربیت نسلی خلاق و پژوهشگر و کارآفرین از دیگر نکات مثبت برگزاری این جشنواره است.

 

به اشتراک بگذارید :