27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۱۷ ۰۷:۵۲:۳۳
کد مطلب:  659505
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در جمع طلاب وظیفه در آموزش و پرورش مطرح کرد :
تعامل بین حوزه و آموزش و پرورش ،زمینه ساز استفاده از ظرفیت های دو نهاد است

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در آیین افتتاحیه دوره آموزشی ویژه روحانیون و طلاب وظیفه در آموزش و پرورش گفت :خوشبختانه تعامل خوبی بین حوزه و آموزش و پرورش شکل گرفته و این تعامل می تواند امکان استفاده از ظرفیت های متقابل دو نهاد را فراهم آورد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی دکتر قاسمعلی خدابنده مدیر کل این سازمان در آیین افتتاحییه دوره آموزشی ویژه طلاب وظیفه در آموزش و پرورش اظهار داشت :خوشبختانه ارتباط و تعامل خوبی مکیان حوزه علمیه و آموزش و پرورش شکل گرفته و این تعامل می تواند زمینه استفاده از ظرفیت های متقابلی را که در دو نهاد وجود دارد به خوبی فراهم آورد.

وی ادامه داد :عملکرد و جایگاه روحانیت در جامعه محدود ترویج دین نیست بلکه تحقیق در حوزه علوم دینی و تعمیق و نهادینه سازی ارزش های دینی در اجتماع نیز از جمله این عملکرد هاست که البته این جایگاه و عملکرد چه در انقلاب اسلامی و چه سال های پس از آن برای حفظ دستاورد ها بر هیچ کس پوشیده نیست.

خدابنده با اشاره به ضرورت پاسخ گویی منطقی و با تحلیل و تعمق به پرسش ها و شبهات جوانان و نوجوانان  افزود :بحث تهذیب اخلاق و فرهنگ دینی ،حق طلبی و مبارزه با ظلم و همچنین روشنگری و جلب اعتماد نسبت به مسائل دینی از جمله مواردی است که روحانیون و طلاب از کارکرد بالایی در این زمینه برخورداراند.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در پایان ضمن تاکید بر سه خواسته اساسی مقام معظم رهبری از جوانان تصریح کرد:همه باید تلاش کنیم بستر لازم برای تحقق این سه خواست فراهم گردد و روحانیون وظیفه نیز در سطح آموزش و پرورش باید زمینه هدایت دینی ،هدایت فکری و هدایت سیاسی دانش آموزان را فراهم سازند چراکه آموزش و پرورش بر اساس سند تحول بنیادین مکلف به هدایت دینی،اخلاقی و اعتقادی آن هاست.

به اشتراک بگذارید :