3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۱۶ ۰۳:۱۸:۴۷
کد مطلب:  658974
وزیر آموزش و پرورش در اختتامیه گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش استان های کشور:
ضروری است، مدیران کل استان ها با ذی نفعان آموزش و پرورش ارتباط نزدیک و مستقیم برقرار کنند

وزیر آموزش و پرورش در اختتامیه گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش استان های کشور از مدیران کل استان ها خواست تا ارتباط نزدیک و مستقیم با ذی نفعان آموزش و پرورش برقرار کنند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، سید محمد بطحایی با اشاره به برنامه هایی که در این گردهمایی در برگزاری جلسات مشترک با روسای دیوان عدالت اداری و  سازمان بازرسی کل کشور گذاشته شده بود و اظهار امیدواری در رسیدن به نتایج مناسب و کاربردی برای مدیران کل اظهار کرد: انشالله مسئولان آموزش و پرورش و مدیران توانسته باشند در این جلسات  دو طرفه، هماهنگی های لازم را جهت برطرف نمودن مشکلات و مسائل انجام دهند.

 

سید محمد بطحایی با اشاره به مسائلی که در سیاست خارجی کشور به وجود آمده است، اظهار کرد: ایالات متحده در دوره جدید نه با کشور ما اقدام به خروج از قراردادها و تعهدات بین المللی خودش کرده است،  بلکه با کشورهای دیگر هم این کار را انجام داده است و بدقولی های وی سبب شده تا سایر کشورها نیز نسبت به این بدقولی ناخرسند باشند.

 

وی برگزاری زیاد گردهمایی ها را مناسب ندانست و از مدیران کل خواست تا با ارزیابی گردهمایی، آنهایی که در ارزیابی ها به اهداف لازم نمی رسند را حذف کنند و هزینه های آن را به طور مستقیم در مدارس مصرف کنند.

 

عضو کابینه دوازدهم از مدیران کل خواست تا ارتباط نزدیک تری با مدیران مدارس و معلمان و همه ذی نفعان آموزش و پرورش داشته باشند و بدانند ممکن است که برخی از صحبت های آنان به مدیران و معلمان انتقال نیابد و  به همین دلیل ارتباط مستقیم تری با ذی نفعان آموزش و پرورش داشته باشند و مشکلات و مسائل و راه حل های آنان را بشنوند و برای حل مشکلات پیگیر باشند.

 

وی با اشاره به حمایت از کالای ایرانی در سال جاری اظهار کرد: برای سال تحصیلی جدید طوری برنامه ریزی کنند که این اتفاق در سطح  ادارات و مدارس بیافتد و کالاهای ایرانی به طور حداکثری استفاده شود.

 

سید محمد بطحایی اجرایی شدن سند تحول را از الزامات آموزش و پرورش دانست و  گفت: سند تحول و برنامه های آن به عنوان نقشه راه وزارت آموزش و پرورش تلقی می شود و مدیران کل لازم است تا برنامه های خود را با سند تحول هماهنگ و همسو کنند.

 

عضو کابینه دولت تدبیر و امید با اشاره به اینکه برای رسیدن به مدرسه محوری باید طرح هایی اجرا شود، گفت: طرح هایی از جمله نظام سنجش صلاحیت حرفه ای مدیران مدارس، نظام انتخاب و انتصاب مدیران، نظام سنجش و تضمین کیفیت مدارس، اصلاح و تعدیل ساختار سازمانی، راه اندازی شبکه ملی و یکپارچه آموزش و پرورش مبتنی بر ict، اختصاص شناسه پرسنلی به کارکنان و معلمان مدارس، در دست انجام است اما مدرسه محوری بدون انجام تفویض اختیار قابل انجام نیست و باید همه ادارات از جمله ستاد، استان ها و مناطق اختیاراتی که دارند را به مدرسه منتقل کنند و مدرسه باید بتواند بدون دستورالعمل، آیین نامه و بخشنامه های ستاد خودش را مدیریت کند و مسایل و مشکلات را حل کند.

 

عضو کابینه دوازدهم در مورد اصلاح و تعدیل ساختار سازمانی گفت: تا زمانی که این اتفاق نیافتد اجازه نفس کشیدن به مدرسه نمی دهد و چشم انداز ما برای مناطق انجام نظارت بالینی و تخصصی بر مدارس باشد و منطقه متناسب با این نقش وظایف خود را باز تعریف کند.

 

سید محمد بطحایی با اشاره به طرحراه اندازی شبکه ملی و یکپارچه آموزش و پرورش مبتنی بر ict گفت: این مشکل فقط خاص آموزش و پرورش نیست و من در سازمان های مختلف این مشکل را دیده ام و ما در حال برطرف کردن مشکل هستیم.

 

وی با اشاره به برگزاری موفق انتخابات نمایندگان فرهنگیان در صندوق ذخیره گفت: برگزاری موفق این انتخابات در مرحله اول و دوم، نشان دهنده این است که این انتخابات از اتفاقات خوبی است که می تواند الگویی برای سایر بخش های آموزش و پرورش که نیاز به حضور نمایندگان  معلمان دارد، باشد.

به اشتراک بگذارید :