25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۱۶ ۰۷:۳۹:۰۲
کد مطلب:  658968
درخشش دانش آموزان قرآنی استان خراسان رضوی در مسابقات کشوری :
کسب عنوان نخست مسابقات قرآن ، عترت و نماز دانش آموزان پسر کشور توسط نمایندگان خراسان رضوی

دانش آموزان استان خراسان رضوی در مرحله کشوری مسابقات قرآن ، عترت و نماز در بخش پسران ، موفق به کسب عنوان نخست شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ، علیرضا مالک اشرفی معاون پرورشی و فرهنگی این سازمان با اعلام خبر فوق افزود : دانش آموزان قرآنی این استان که در رقابت های کشوری به میزبانی مشهد مقدس شرکت کرده بودند در مجموع برگزاری رشته های مختلف با کسب 11 رتبه اول تا پنجم در جایگاه نخست کشور ایستادند.

وی افزود :در این مسابقات ،  مجتبی علی نیا، مهدی رحمانی، امیررضا قانعی،محمدمهدی باغبان،مصطفی امانی،محمدمصطفی فرخاری،حسین زارعی،محمد میکائیل غلامی، علی زاهدی نسب،مسعود نیستانی و محمد اکبرپور از استان خراسان رضوی و در رشته های تفسیرقرآن کریم،انشای نماز، نهج البلاغه، احکام و صحیفه سجادیه حائز رتبه های برتر شدند.

وی افزود: در این دوره از مسابقات 700 دانش آموز و سرپرست از سراسر کشور حضور داشتند و 23 داور فعالیت دانش‌آموزان را قضاوت کردند که خراسان رضوی موفق شد با کسب 11 رتبه اول تا پنجم توسط دانش‌آموزان این استان رتبه اول کشور را از آن خود کند.

وی گفت: در آیین اختتامیه که روز گذشته در تالار قدس حرم مطهر رضوی برگزار شد 75 نفر از برگزیدگان این مسابقات که رتبه‌های اول تا پنجم را کسب کردند با اهدای لوح سپاس و هدایای نقدی تجلیل شدند.

مالک اشرفی گفت: دانش‌آموزان خراسان رضوی در این مسابقات 15 نفر بودند که 11 نفر از آنان رتبه‌های اول تا پنجم را کسب کردند و در مجموع خراسان رضوی با کسب 36 امتیاز رتبه اول کشور را کسب کرد. خوزستان، کهکیلویه و بویراحمد و قم نیز در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.

 

به اشتراک بگذارید :