25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۱۵ ۱۷:۰۴:۵۹
کد مطلب:  658884
با حضور معاون فرهنگی پرورشی وزیر آموزش و پرورش :
قطار سی و ششمین دوره مسابقات قرآن،عترت و نماز دانش آموزان پسر برگزیده به ایستگاه پایانی رسید

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در آیین اختتامیه سی و ششمین دوره مسابقات کشوری قرآن عترت و نماز گفت: تنها راه رسیدن انسان به سعادت و آرامش رسیدن و زدودن همه ناملایمات قرآن است.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی علیرضا کاظمی در مراسم اختتامیه سی و ششمین دوره مسابقات کشوری قرآن عترت و نماز اظهار کرد:تنها راه رسیدن انسان به سعادت و آرامش رسیدن و زدودن همه ناملایمات قرآن است.
وی در ادامه شفای دردهای درونی و نازل شدن برکات و رحمات خداوند متعال را دو رسالت مهم نزول قرآن دانست و افزود: یکی از برترین ویژگی های قرآن که در خود قرآن نیز آمده است خیر مستمر و مداومی است که نصیب جامعه می شود.
کاظمی در مورد تدبر در آیات قرآن گفت: تدبر و تعمق در آیات نورانی الهی نعمت و فضیلتی است که نصیب بندگان خاص خداوند می گردد و شرکت کنندگان در این مسابقات به عنوان نخبگان بخش پژوهشی قرآن صاحب تفکر و تدبر در آیات کریمه قرآن هستند و لذا از این جهت بی شک برگزیده هستند و لذا انتظار از همه دانش آموزان قرآنی این است که مبلغ قرآن و مفاهیم روشن آن باشند.

در ابتدای این مزاسم محمد رضا مصیب زاده مدیر کل قرآن،عترت وزارت آموزش و پرورش ضمن تقدیر از میزبانی شایسته استان خراسان رضوی در این دوره از رقابت ها خاطر نشان کرد :به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران فعالیتت های قرآنی در پیشانی همه امور است و جمعیت دانش آموزی حاضر در این دوره از رقابت ها نیز نماینده 7 میلیون دانش آموز شرکت کننده در مسابقات قرآن در سطح مدارس و مناطق هستند.
قابل دکر استسی و ششمین دوره مسابقات قرآن،عترت و نماز دانش آموزان پسر برگزیده سراسر کشور امروز با معرفی رتبه های برتر در پنج رشته تفسیر،احکام،انشای نماز،نهج البلاغه و صحیفه سجادیه در مشهد به پایان رسید.

به اشتراک بگذارید :