7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۱۲ ۱۵:۵۲:۰۰
کد مطلب:  658464
رییس سازمان آموزش‌وپرورش کودکان استثنائی در نشست مشترک شورای معاونین و مدیران کل استانی
طرح سنجش سلامت ٩٩درصد مناطق کشور را پوشش می‌دهد

رییس سازمان آموزش‌وپرورش کودکان استثنائی در نشست مشترک شورای معاونین و مدیران کل استانی، گفت: طرح سنجش سلامت ٩٩درصد مناطق کشور را پوشش می‌دهد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، در نشست مشترک شورای معاونین و مدیران کل استانی که با حضور وزیر آموزش‌وپرورش در حال برگزاری است، مجید قدمی با اشاره به نوع پوشش تحصیلی دانش‌آموزان در این سازمان گفت: در سازمان مدارس استثنائی هفت گروه دانش‌آموزی پوشش داده می‌شود که برخی در مدارس عادی تحصیل می‌کنند و  دانش آموزان نابینا و دارای مشکل جسمی حرکتی به سمت مدارس عادی با حضور معلمان رابط هدایت می شوند.

وی در مورد آمارهای سال تحصیلی آینده گفت: سال تحصیلی آینده حدود ٧٥ هزار دانش‌آموز با نیاز ویژه در ١٥٦٩ مدرسه داریم و بر اساس برنامه آموزش تلفیقی دانش آموزان با مشکلات ویژه یادگیری به دلیل عدم توانایى در برخی از سازه‌های یادگیری در مدارس عادی آموزش خواهند دید که برای معلمان رابط علاوه بر کارگاه‌های تخصصی، محتوا تولیدشده که در اختیار آنان قرارخواهدگرفت.

قدمی افزود: طرح سنجش سلامت ٩٩درصد مناطق کشور را پوشش می‌دهد و در مناطق صعب‌العبور این طرح را نتوانستیم اجرا کنیم و در مناطق عشایری طرح سنجش رایگان انجام می‌گیرد و لازمه‌ ثبت‌نام دانش آموزان در مدرسه طرح سنجش است و بدون انجام فرایند سنجش، ثبت‌نام تکمیل نمی‌شود و کارنامه‌ای در طول سال برای دانش‌آموز صادر نمی‌شود.

قدمی با اشاره ‌به حذف آزمون‌های ورودی مدارس خاص گفت: این حذف باعث شده تا درخواست برای جهش تحصیلی زیاد شود که والدین باید در مهلت تعیین‌شده در سامانه ثبت‌نام کنند و همچنین در آمار سال گذشته ٩٥٩١متقاضی جهش تحصیلی داشتیم که تنها ٤٨٢٤ نفر مجوز جهش تحصیلی دریافت کردند.

به اشتراک بگذارید :