27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۱۳ ۱۳:۱۳:۱۸
کد مطلب:  658110
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره‌کل آموزش و پرورش خراسان‌رضوی خبر داد:
پنج هزار پرسنل آموزش و پرورش ، امسال شرایط بازنشستگی دارند

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره‌کل آموزش و پرورش خراسان‌رضوی گفت: در سال تحصیلی گذشته شیر دانش‌آموزی تا آبان ماه توزیع شد اما به دلیل عدم تامین منابع در توزیع در آذرماه متوقف شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ، علی ابری‌اول در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خراسان‌رضوی اظهار داشت: متاسفانه مطالبات فرهنگیان آموزش و پرورش خراسان‌رضوی در چند سال اخیر مقدار زیادی روی هم انباشته شده است به‌طوری که در چند ماه گذشته هزار و 470 میلیارد تومان فقط در خراسان بدهی و مطالبات برآورد شد.

وی ادامه داد: اما خوشبختانه با پرداخت اضافه کار تا پایان اسفند ماه رقم بدهی آموزش و پرورش به فرهنگیان به هزار و 410 میلیارد تومان کاهش یافت.

وی با بیان این که مطالبات فرهنگیان از سمت وزارت خانه اعمال می‌شود و برای کل کشور است گفت: برخی اوقات خراسان به دلایل ارتباطات مالی قوی که با نهادها ممکن است توانایی پرداخت مطالبات فرهنگیان را داشته باشد اما برای جلوگیری از دوگانگی مجبور به صبوری است.

ابری در زمینه توزیع شیر در مهرماه سال جاری خاطرنشان کرد: در سال تحصیلی گذشته شیر دانش‌آموزی تا آبان ماه توزیع شد اما به دلیل عدم تامین منابع در توزیع در آذرماه متوقف شد.

وی از برگزاری جلسه‌ای با حضور مدیران پشتیبانی کل کشور در ارومیه یاد کرد و اظهار داشت: در این جلسه قرار شد تا با تامین منابع در سال تحصیلی جدید توزیع شیر مدارس ادامه یابد.

وی با اشاره به کمبود نیروی انسانی در در سال تحصیلی 98-97 تصریح کرد: متاسفانه امسال آموزش و پرورش با بزرگترین مشکل مواجه است.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره‌کل آموزش و پرورش خراسان‌رضوی افزود: مشکلات عمده ما در سال تحصیلی جدید این است که هر سال تحصیلی یکی از پایه های تحصیلی کم و یک پایه تحصیلی جدید اضافه می شد اما امسال در حالی با استقرار پایه دوازدهم مواجه هستیم که هیچ پایه‌ای حذف نمی‌شود.

وی گفت: همچنین تا سال‌های گذشته پیش دانشگاهی 24 ساعت در هفته ارائه درس می‌شد ولی امسال پیش دانشگاهی به پایه دوازدهم تبدیل شده و 36 ساعت کلاس نیاز داریم.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره‌کل آموزش و پرورش خراسان‌رضوی عنوان کرد: از طرفی برای نخستین بار هنرستان‌های ایران سه پایه می‌شوند و نیاز به کارگاه، مهندس، تمهیدات و تجهیزات افزایش می‌یابد‌.

وی با اشاره به این که در استان خراسان رضوی پنج هزار پرسنل امسال شرایط بازنشستگی دارند بیان کرد: از این افراد خواهش داریم از بازنشستگی خودداری کنند و با استمرار خدمت کمکی برای آموزش و پرورش باشند تا بتوانیم کلاس‌های درس را پر کنیم.

به اشتراک بگذارید :