27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۱۳ ۱۲:۱۹:۱۶
کد مطلب:  658049
باحضور جمعی از مدیران آموزش و پرورش خراسان رضوی:
مراسم تکریم مدیر سابق آموزش و پرورش تبادکان برگزار شد

با حضور جمعی از مسئولین استانی و مدیران مدارس آموزش و پرورش منطقه تبادکان، آیین تجلیل از علی ابری معاونت توسعه مدیریت و برنامه ریزی آموزش و پرورش خراسان رضوی و مدیر سابق آموزش و پرورش تبادکان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش منطقه تبادکان، علی سعیدی مدیر این اداره در مراسم تجلیل از خدمات علی ابری مدیر پیشین اداره تبادکان گفت:پذیرش مسئولیت در  نظام اسلامی به معنای کامجویی از قدرت نیست و پذیرش مسئولیت در یک نظام الهی که  چارچوب ها و مناسبات آن بر پایه آموزه های دینی استوار است، قبول مسئولیت،  یک تکلیف و امانت  الهی محسوب می شود.

سعیدی طی سخنانی از خدمات ارزنده مدیر سابق منطقه تبادکان تقدیر کرد و در خصوص ویژگی های اخلاقی  علی ابری  بیان داشت:  ایشان برای همه ما الگوی کم نظیر ادب اخلاق و مردم داری است،  انسان شریفی که پست و مقام نگاه فرصت طلبی و قدرت خواهی و کامجویی از موقعیت نداشته و اخلاق، ادب و فروتنی اش زبانزد خاص و عام است .

وی دربخش دیگری از سخنان خود خطاب به مدیران مدارس منطقه تبادکان بیان کرد:کار مدیران منطقه تبادکان از جنس جهاد در راه خداست و شاهدیم که مدیران منطقه محروم تبادکان علی رغم تمامی مشکلات و تنگناهها همچون کوه استوارند و به نیروی عشق مشغول فراهم نمودن بسترها و زمینه های تعلیم و تربیت فرزندان این مرزو بوم هستند.

علی سعیدی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در خصوص اجرای دقیق سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش عنوان کرد: امروز راهبرد اصلی در آموزش و پرورش اجرای متوازن سند بنیادین است که دو راهبرد کیفیت و عدالت آموزشی را مد نظر قرار داده چرا که عدالت به عنوان یکی از مهمترین رسالت های نظام  جمهوری اسلامی در چندین اصل قانون اساسی است و همراه مورد توجه برنامه ریزان نظام است.

مدیر آموزش و پرورش منطقه تبادکان در خصوص چالشها و مشکلات منطقه بزرگ تبادکان گفت:  سرانه فضای آموزشی در حاشیه شهر مشهد زیر یک و نیم متر است و در برخی نقاط زیر نیم متر می باشد.  بیش از 75 درصد از آموزشگاه های منطقه  دو نوبته شده و سرانه  فضای ورزشی دانش آموزان کمتر از 2 سانتی متر است،  پدیده مهاجر پذیری و رشد جمعیت باعث شده است تا شاهد رشد6درصدی در حاشیه شهر مشهد باشیم. بدین معنی که  در سال تحصیلی آینده باید پذیرای 128 هزار دانش آموز در مدارس منطقه بوده و این درحالی است که در 5 سال گذشته دهها پروژه مدرسه سازی  به سرانجام رسیده  و دهها پروژه دیگر در حال انجام است.

سعیدی خطاب به مسئولین بیان کرد:آموزش و پرورش تبادکان نیاز به نگاه عدالت محور دارد و باید با نگاه عدالت ترجیحی به این منطقه بزرگ توجه شود و اگر خواهان عدالت و برابری آموزشی هستیم نباید هر منطقه محروم دیگر را همچون شهر ها و استان های برخوردار دید.

وی ادامه داد:  این نکته را باید مورد توجه قرار داد که بخش قابل توجه مشکلات اقتصادی و آموزشی مدارس برخوردار توسط خانواده ها حل می شود اما ، ما در منطقه کم برخوردار تبادکان با فقر اقتصادی و تحصیلات پایین خانواده ها  مواجه هستیم که این خود نه تنها مشکلی از مشکلات این منطقه بزرک رفع نمی کند خود نیز چالشی بزرگ است.

وی در پایان بیان کرد: ما نا امید نیستیم و امیدمان به فضل الهی و دستان پرتوان هفت هزار سرمایه عظیم انسانی شاغل در تبادکان است و البته عنایات متعهدانه مسئولان و دست اندرکاران نظام تعلیم و تربیت و اطمینان داریم با تلاش،کوشش  میتوان راه پر افتخار نظام جمهوری اسلامی را ادامه داد.

شایان ذکر از در پایان این مراسم با حضور حیدر خوش نیت سرپرست فرمانداری خراسان رضوی ، مصطفی اسدی  معاون سواد آموزی آموزش و پرورش خراسان رضوی و جمعی از روسای ادارات نواحی و شهرستان ها با اهدای  هدایایی از خدمات علی ابری اول تجلیل بعمل آمد.

 

به اشتراک بگذارید :