27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۱۳ ۱۰:۱۴:۱۱
کد مطلب:  657903
رئیس اداره شاهد و امور ایثارگران آموزش و پرورش خراسان رضوی:
تخصیص امتیازات دانش آموزان در مدارس شاهد، با دقت کنترل می شود.

رئیس اداره شاهد و امور ایثارگران آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت : شش نفر از بازرسان اداره کل جهت نظارت بر فرآیند ثبت نام دوره ابتدایی به مدارس شاهد نواحی هفت گانه اعزام شده و گزارش مربوطه را به اداره شاهد ارائه کرده اند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، ایرج سعادتمند اظهار داشت: از مدیران، معاونین و کارشناسان شاهد و ایثارگر نواحی و شهرستان های استان انتظار می رود در هنگام احصا و ثبت امتیازات دانش آموزان دقت تام و تمام داشته باشند مبادا حقی از کسی ضایع شود.
وی با تاکید بر این که تخصیص امتیازات به صورت کامل توسط بازرسان اعزامی به مدارس مورد کنترل و بازرسی قرار می گیرد ادامه داد: شش نفر از بازرسان اداره کل جهت نظارت بر فرآیند ثبت نام دوره ابتدایی به مدارس شاهد نواحی هفت گانه اعزام شده و گزارش مربوطه را به اداره شاهد ارائه کرده اند.
دبیر ستاد شاهد و امور ایثارگران اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی افزود: پس از اعمال اصلاحات مذکور، ثبت نام مدارس شاهد ابتدایی مورد تایید استان قرار گرفت و با اتمام کار، پرونده آن بسته شد، البته طی چند روز آینده، گروه های دیگری با هدف نظارت بر ثبت نام مدارس متوسطه به ادارات نواحی و شهرستان ها اعزام خواهند شد. 
سعادتمند در خصوص میزان امتیاز تخصیص یافته به جامعه ایثارگر گفت: از امسال، علاوه بر فرزندان جانبازان 50 درصد به بالا و فرزندان شهدا و آزادگان، فرزندان جانبازان 25 تا 49 درصد نیز به عنوان جامعه هدف محسوب می شوند و ثبت نام آن ها در سامانه به عنوان ثبت نام قطعی تلقی می گردد.
وی با اشاره به این که طبق جدول اجرایی ثبت نام مدارس شاهد، فرزندان جانبازان از 25 تا49 درصد دارای سه هزار امتیاز هستند عنوان کرد: فرزندان جانبازان تا 25 درصد دارای دو هزار امتیاز، خواهرزاده و برادرزاده شهید و جانباز تا 70 درصد دارای  150 امتیاز می باشند. همچنین نوه شهید و جانباز 70 درصد 500 امتیاز و نوه جانباز تا 49 درصد 50 امتیاز و به حافظان قرآن به ازای هر جزء 15 امتیاز تعلق می گیرد.
سعادتمند در خصوص ثبت نام میان پایه افزود: از آن جا که مدارس شاهد استان در سنوات گذشته با ظرفیت کامل و در برخی موارد بیش از ظرفیت کلاس به امر تعلیم و تربیت مشغول بوده اند و به جز موارد معدودی، خروجی نداشته اند، امسال در میان پایه در هیچ یک از مقاطع ابتدایی، متوسطه اول و رشته تجربی متوسطه دوم ثبت نام نداریم و با توجه افزایش جامعه هدف در اثر تسری آن به فرزندان جانبازان معزز 25 درصد به بالا، دو سه نفر ظرفیت احتمالی برخی کلاس ها، حسب قانون به این عزیزان اختصاص می یابد که در هر زمان که مراجعه کنند ملزم به ثبت نام شان هستیم.
سعادتمند از دقت مدیران و کارشناسان و متانت والدین دانش آموزان در احترام به قانون، تشکر و قدردانی کرد و با توجه به استقبال بسیار گسترده مردم از مدارس شاهد، آن را نشان دهنده تلاش تمام ساحتی تمامی ارکان مدرسه و ستاد های شاهد دانسته که مسئولیت ما را در حفظ و ارتقاء این جایگاه دو چندان می کند بنابراین از روسای آموزش و پرورش شهرستان ها و نواحی به عنوان رئیس ستاد شاهد ادارات خود خواست، همچون سنوات گذشته و بهتر از آن در تخصیص نیروی کارآمد و متعدد به مدارس شاهد و ایثارگران بکوشند تا مدارس شان در سال تحصیلی آینده بیش از پیش بدرخشند.
به اشتراک بگذارید :