27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۱۲ ۱۸:۰۸:۲۲
کد مطلب:  657634
مشاور وزیر آموزش و پرورش:
جوانی بهترین فرصت برای شناخت کامل و دقیق از دین و قرآن است

حجت الاسلام والمسلمین بهشتی مشاور وزیر آموزش و پرورش در آیین افتتاحیه سی و ششمین دوره مسابقات قرآن،عترت و نماز دانش آموزان برگزیده سراسر کشور گفت:جوانی بهترین فرصت برای شناخت کامل و دقیق از دین و قرآن است.

به کزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی جت الاسلام و المسلمین بهشتی مشاور وزیر آموزش و پرورش  در مراسم افتتاح سی و ششمین مسابقات قرآن،عترت و نماز دانش آموزان کشور در مشهد بیان کرد: جوانان برای حفظ آبرو ،ادب خود را و برای حفظ دین، علمشان را بالا ببرند.

وی اظهار کرد:نماز خواندن و قرآن خواندن در جوانان زیباترین حالت است و تربیت قرآنی بهترین و کامل ترین نوع تربیت است .

وی تاکید کرد:این مسابقات از مسابقاتی است که همه شرکت کنندگان برندگان این مسابقه هستند.

مشاور وزیر با بیان اینکه پیغمبر اکرم(ص)فرمودند که آموزش در جوانی مانند حجاری روی سنگ و آموزش در پیری مانند نوشتن روی آب است، افزود: حضرت علی (ع) نیز می فرماید که به جوانان بحث کردن را بیاموزید تا در آینده مدافعان اسلام باشند.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون در دانشگاه ها جوانان مطلع و اهل مطالعه فراوان داریم اما فن و مهارت گفت و گو و جدل را ندارند، گفت:حضرت محمد (ص)به جوانان اعتماد می کرد و از آنان برای حضور و مدیریت و مسئولیت در عرصه های مختلف استفاده کرد.

وی افزود:امام باقر(ع) می فرماید که پدرم هر گاه به دانش آموزان می رسید به آنها نگاه می کرد و آنها را به خود نزدیک می کرد و می گفت آفرین بر شما که امانت های مردم برای آموختن هستید، به زودی شما کم سالان بزرگان جامعه آینده خواهید بود.

حجت الاسلام بهشتی گفت: هم اکنون 18 هزار برادرو خواهر روحانی در مدارس کشور حضور دارند که باید قدردان این موقعیت خود را بدانند.

به اشتراک بگذارید :