22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۱۲ ۱۰:۴۲:۱۳
کد مطلب:  657311
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
برگزاری اولین جشنواره استانی طرح همیار معلم

اولین جشنواره استانی طرح همیار معلم در روز یکشنبه مورّخ سوم تیرماه97 در دبیرستان نمونه دولتی دخترانه مولود کعبه شهرقدس برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، میررضا شفیع پورمعاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران  با اشاره به اهمیت فرایند یادگیری و یاددهی گفت:در جهان امروز علم به سرعت در حال افزایش است و در قرن 21 هر دو سال یکبار میزان علم بشر دو برابر می شود.

وی با تاکید بر اینکه دانش 30سال پیش در حال حاضر ده  برابر شده است ، اظهار داشت: دانش آموز امروز به دلیل زندگی در عصر دیجیتال و هوشمند، دانش بیشتری نسبت به ما دارند پس بنابراین ما باید از روش های یادگیری مشارکتی و تعاملی استفاده کنیم تا با هم یاد بکیریم.

شفیع پوربا اشاره به اینکه کشور های پیشرفته امروز در بخش خلاقیت، پژوهش، نوآوری، و تحقیقات در حال حرکت و توسعه می باشند ، تصریح کرد:آموختن برای دانستن، دانستن برای بکار بستن، کاربستن برای زیستن و زیستن برای با هم بودن فلسفه آموزش و پرورش در جهان امروز را تشکیل می دهند.

 

شفیع پور،استعداد یابی دانش آموزان و شناسایی و کشف آنها در زمینه معلمی ،را از ویژگی های مهم طرح همیار معلم دانست و افزود: امروزه در آموزش می بایست سهم هر دانش آموز در یادگیری مشخص شود.

گفتنی است،در پایان از نفرات اول تا پنجم همیار معلمان و نیز 6 داور این جشنواره تقدیر به عمل آمد.

             

 

به اشتراک بگذارید :