27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۱۰ ۱۲:۵۱:۴۳
کد مطلب:  656232
باحضور مدیران آموزش و پرورش استان انجام شد :
افتتاح هم زمان دو هزار و 100 پایگاه اوقات فراغت دانش آموزی خراسان رضوی

فعالیت دو هزار و 100 پایگاه اوقات فراغت با برنامه های متنوع هنری، ادبی، تربیت بدنی و مهارت آموزی در خراسان رضوی صبح روز یکشنبه 10 تیرماه 97 و باحضور مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی و جمعی از معاونین و روسای ادارات این سازمان ، در کانون فرهنگی تربیتی رشد ناحیه چهار مشهد به صورت همزمان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ، قاسمعلی خدابنده مدیرکل این سازمان در آیین افتتاح همزمان پایگاه های اوقات فراغت دانش آموزی استان گفت: جمله به یادماندنی "مدرسه تعطیل می شود ولی تعلیم و تربیت تعطیل نمی شود" به عنوان یک شعار همیشگی در آموزش و پرورش مطرح است و امروز همه ما فازغ از از فعالیت های اجباری و شغلی زمان های مناسبی برای انجام فعالیت غیر رسمی داریم.

وی ادامه داد: اگر تربیت غیررسمی برای دانش آموزان با برنامه ریزی دقیق همراه باشد چه بسا که تاثیر آن بر این قشر از تربیت رسمی بیشتر باشد چرا که این گونه فعالیت ها اختیاری بوده و عموما با علاقه و بیشتری صورت می گیرد.

وی اظهار داشت : امسال شعار پایگاه های اوقات فراغت "هر دانش اموز یک مهارت" است و این شعار در راستای حمایت از کالای ایرانی مطرح کردیم، باور ما این است وقتی دانش آموز مهارتی را می آموزد و با سختی آن آشنا می شود بهتر و بیشتر ارزش استفاده از کالای ایرانی را درک می کند.
خدابنده گفت: 2 هزار و 100 پایگاه اوقات فراغت با فعالیت های متنوع هنری، ادبی، تربیت بدنی و مهارت آموزی در خراسان رضوی فعالیت خواهند کرد.

وی با بیان اینکه غنی سازی اوقات فراغت باعث می شود از این فرصت با ارزش و مهم استفاده کنیم، گفت: اگر برای این زمانی که در اختیار دانش آموزان ماست درست برنامه ریزی نشود ضمن به هدر رفتن زمان و وقت آن ها در نهایت ممکن است به ایجاد برخی از آسیب های اجتماعی منجر شود.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی تاکید کرد: پایگاه های اوقات فراغت باعث کاهش آسیب های اجتماعی و پیشگیری از تبعات این موضوع می شود همچنین به دانش آموزان کمک می کند برای ورد به جامعه مهارت های لازم را بیاموزند.
وی گفت: در سال های گذشته پایگاه های سیره منور رضوی را نیز راه اندازی کردیم و امسال هم چهل پایگاه مختص سیره منور رضوی با همکاری آستان قدس ایجاد شده است که راه اندازی این مراکز علاوه بر این که مورد اقبال دانش آموزان و خانواده ها بوده به ارتقا فرهنگ رضوی و میزبانی نیز کمک می کند.

در ابتدای این مراسم صفیه رکنی مدیر آموزش و پرورش ناحیه چهار مشهد هم گفت: دوره دانش آموزی بهترین فرصت برای یادگیری است و ما باید از زمان های موجود بهترین استفاده را برای تربیت دانش آموزان و آمادگی انها برای حضور در جامعه ببریم.
 

به اشتراک بگذارید :