28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۰۹ ۰۸:۱۰:۳۶
کد مطلب:  655638
وزیر آموزش و پرورش در آئین افتتاحیه فعالیت های تابستانی؛
برنامه های اوقات فراغت باید متناسب با نیازهای دانش آموزان تدوین و اجرا شود

وزیر ‌آموزش و پرورش در آئین افتتاحیه فعالیت های تابستانی اظهار کرد: برنامه های اوقات فراغت باید متناسب با نیازهای دانش آموزان تدوین و اجرا شود.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، سیدمحمد بطحایی در مراسم افتتاحیه فعالیت های تابستانی واحدهای آموزشی و پرورشی سراسر کشور که به صورت نمادین در کانون فرهنگی و تربیتی سلمان فارسی منطقه 10 تهران برگزار شد؛ اظهار کرد: هر چند سال تحصیلی از مهرماه آغاز و تا پایان شهریورماه سال آینده ادامه دارد، اما عملاً در پایان اردیبهشت ماه پایان می یابد و فرصتی برای ارائه همه آموزش ها باقی نمی ماند.

 

وی ادامه داد: محتوای زیاد کتب درسی و فرصت کم تدریس باعث شده تا معلمان فرصتی برای آموزش مهارت های تربیتی عملاً نداشته باشند؛ بنابراین فعالیت های تابستانی فرصت بسیار ارزشمندی است تا دانش آموزان کاستی های طول دوره تحصیل را جبران کنند ومهارت های لازمه را فرا گیرند.

 

وزیر آموزش و پرورش گفت: من تابستان را اوقات فراغت نمی دانم، بلکه یک زمان و امکان دومی می دانم که

دانش آموزان باید تلاش کنند، براساس علاقه مهارت های مختلف را در مراکز و پایگاه های تابستانی بیاموزند.

 

وی تصریح کرد: مدیران پایگاه و مراکز تابستانی تلاش کنند با کمترین هزینه دریافتی از اولیا، دانش آموزان را ثبت نام کنند تا هیچ یک از اولیا به خاطر مشکلات مالی از حضور فرزندانشان در فعالیت های تابستانی باز نماند.

 

بطحایی خاطرنشان کرد: لازم است؛ پایگاه های تابستانی امنیت دانش آموزان را در اولویت خود قرار دهند و تمام تلاش خود را دراین زمینه بکار گیرند تا دانش آموزان در فضایی پرنشاط و آرام به مهارت بپردازند.

 

وی هم گرایی همه تشکل های دانش آموزی در ارائه بسته مشترک فعالیت های تابستانی را فصلی نو در آموزش و پرورش برشمرد و اظهار کرد: پایه تحصیلی دوازدهم در اول مهرماه با 35 ساعت درس در هفته آغاز می شود و با توجه به نیاز دانش آموزان پایه دوازدهم به آمادگی برای کنکور و شرکت در امتحانات نهایی در تلاش هستیم تا مقدار ساعت کلاس آموزشی را به 25 ساعت تقلیل دهیم.

به اشتراک بگذارید :