27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۰۷ ۰۶:۵۷:۵۳
کد مطلب:  654791
مدیر کل قرآن عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش خبر داد :
مشارکت 500 هزار فرهنگی در فرآیند مسابقات قرآن

مدیر کل قرآن عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش گفت:در سومین دوره مسابقات قرآنی فرهنگیان ۵۰۰ هزار نفر از سطح منطقه تا مرحله کشوری شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ،محمدرضا مسیب زاده در آیین اختتامیه سومین دوره مسابقات قرآن،عترت و نماز فرهنگیان کشور که صبح روز پنجشنبه در مشهد برگزار شد اظهار داشت: تمرکز آموزش و پرورش بر روی تربیت و انسان سازی است.
وی ادامه داد:محور تحول در جامعه آموزش و پرورش است چرا که تمام افراد جامعه در این نهاد تربیت می شوند و بر همین اساس تمام سازمان ها و نهادهای کشور باید محور تحول را نیروی انسانی بدانند و در راستای تحقق اهداف این بخش همراهی داشته باشند.
وی با بیان این که اگر نظام تعلیم و تربیتی پویا داشته باشیم جامعه و کشوری فعال خواهیم داشت خاطر نشان ساخت:در تمام اسناد بالادستی همانند سند تحول بنیادین که نقشه راه آموزش و پرورش می باشد توجه ویژه ای به مسائل اعتقادی و دینی شده است.
وی تصریح کرد: نمونه آشکار تحقق ساحت دینی سند تحول بنیادین در مسابقات قرآن، عترت و نماز فرهنگیان متجلی شده است.
مسیب زاده با اشاره به این که تمام شرکت کنندگان در مسابقات از بین معلمان قرآن و دینی نبودند گفت: تعداد قابل توجهی از شرکت کنندگان و معلمینی که موفق به کسب عناوین برتر مسابقات شدند از دبیران سایر دروس و رشته ها بودند که این موضوع نشان از علاقه و انس دبیران با قرآن دارد.
مدیر کل قرآن عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با اعلام این که در سومین دوره مسابقات قرآنی فرهنگیان ۵۰۰ هزار نفر از فرهنگیان سراسر کشور در سطح منطقه ای ، استانی و کشوری شرکت کردند افزود: برگزاری مسابقات قرآن عترت و نماز تنها یکی از فعالیت های قرآنی آموزش و پرورش است.
وی ادامه داد: جشنواره مجازی گلدسته های سرو با موضوع نماز، برگزاری مسابقات بین المللی قرآن بعد از وقفه ۲۰ ساله، اجرای طرح بهترین الگوهای زندگی اسلامی و اجرای طرح مبین و آموزش های ارزشمند نماز از جمله اقدامات قرآنی وزارت آموزش و پرورش است.
این مقام مسئول در پایان اظهار داشت: در حال حاضر ۷۵۰ مرکز دارالقرآن آموزش و پرورش در کشور فعال است که به عنوان مکمل فعالیت های قرآنی مدارس دایر شده اند.

 

به اشتراک بگذارید :