26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۰۶ ۱۴:۰۶:۳۷
کد مطلب:  654413
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های تهران :
آگاهی انسان از حقوق خود سبب ایفای نقش بهتر در جامعه خواهد بود

پیش از ظهر امروز آیین اختتامیه هفتمین جشنواره نوجوان سالم در سالن ولایت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، مراسم اختتامیه هفتمین جشنواره نوجوان سالم و تقدیر از برگزیدگان آثار شرکت کنندگان در این جشنواره با حضور عبدالرضا فولادوند مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، محمد رحیم معاون تربیت بدنی و سلامت و روسای ادارت این معاونت اداره کل، مدیران و معاونین پرورشی و تربیت بدنی مناطق 21 گانه و شرکت کنندگان در سالن ولایت اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران برگزار شد.

عبدالرضا فولادوند مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر و شهید والا مقام دکتر بهشتی گفت: نیروی انسانی مهمترین سرمایه اجتماعی در جوامع توسعه یافته است و این در حالی است که جوامع در حال توسعه اهمیت ویژه ای سرمایه انسانی مورد غفلت قرار گرفته شده است.

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران با اشاره به اینکه نیروی انسانی باید در جامعه از مواهبی برخوردار باشد تا بتواند ایفای نقش مناسبی داشته باشد، تاکید کرد: نهاد های تعلیمی و تربیتی باید در روشهای آموزش و پرورش نسلهای آینده بازنگری داشته باشند و جوانان را با حقوق شهروندی خود آشنا کنند.

وی تکیه بر روشهای آموزشی سالهای گذشته را برای تربیت نسل جدید ناکارآمد دانست و گفت: اولین قدم برای تربیت نسل پویا و با نشاط در جامعه بر عهده مدیران و معلمان در مدارس است که باید به اصل وظیفه خود که همان تربیت و پرورش جوانان و نوجوانان با نشاط در جامعه است همت گمارند.

فولادوند حوزه فعالیت مقابله با آسیبهای اجتماعی را بسیار وسیع و گسترده دانست و افزود: ترویج فرهنگ پیشگیری از آسیبها در سه حوزه  خانواده، جامعه و مدرسه باید توسعه یابد تا بتوانیم با رصد بهتر آنها کنترل موفق تری داشته باشیم .

این مقام مسول با اشاره به اینکه یکی از اهداف چشم انداز 1404 پوشش حداکثری در پیشگیری از آسیبهای اجتماعی عنوان شده است ، تصریح کرد: برای رسیدن به این هدف باید از سه راهکار: آموزش و توانمند سازی، نهضت پیشگیری و نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان(نماد) که با مشارکت اجتماعی خانواده و مدرسه قابل اجرا است ، بهره برد تا نتیجه قابل قبول حاصل شود.

فولادوند ، در پایان با اشاره به برگزاری مرحله کشوری جشنواره نوجوان سالم در ماه آینده در شهر تهران، برای نفرات برتر استان آرزوی موفقیت کرد.

گفتنی است ،در این جشنواره 17 هزار و 780 اثر در سطح شهرستانهای استان تهران وصول شد که ازاین تعداد 2 هزار و 250 اثر به مرحله استانی راه یافت .

 

به اشتراک بگذارید :