27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۰۶ ۰۷:۵۴:۲۱
کد مطلب:  654274
بازدید مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی از مسابقات قرآن فرهنگیان کشور :
خدابنده : مسابقات قرآن زمینه ساز نخبه پروری قرآنی است

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: در کنار برگزاری مسابقات قرآن، توجه به نخبه های قرآنی و پرورش آن ها مدنظر قرار می گیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، قاسمعلی خدابنده در حاشیه بازدید از حوزه برادران سومین دوره مسابقات قرآن،عترت و نماز فرهنگیان کشور که به میزبانی مشهد مقدس برگزار می شود اظهار داشت: بخش اعظمی از شش ساحت تعلیم و تربیت عنوان شده در سند تحول بنیادین اعم از تربیت سیاسی، اجتماعی، دینی و اعتقادی در حوزه معاونت پرورشی و فرهنگی قرار دارد.

وی افزود: برگزاری مسابقات قرآن شور و شوق خوبی را در مدارس و در بین داشن آموزان و معلمان ایجاد کرده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه مسابقات قرآن به فعالیت های قرآنی در سطح جامعه رنگ و بوی تازه ای می دهد ادامه داد: در کنار برگزاری مسابقات قرآن توجه به نخبه های قرآنی و پرورش آن ها مدنظر قرار می گیرد ضمن این که با برگزاری مسابقات قرآن هر ساله چندین هزار دانش آموز و فرهنگی بر روی مفاهیم قرآنی فعالیت می کنند که این خود موجب تاثیرپذیری جامعه از قرآن و آموزه های آن می شود.

وی با اشاره به این که جامعه قرآنی مدنظر نظام تعلیم و تربیت و مقام معظم هبری است یادآور شد: آموزش و پرورش همواره در راستای ترویج فرهنگ قرآنی در بین دانش آموزان و فرهنگیان تلاش می کند.

وی در پایان از همکاری های آستان قدس رضوی برای در اختیار قرار دادن مکان و حوزه امتحانی مسابقات تقدیر کرد.

به اشتراک بگذارید :