27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۰۴ ۱۵:۵۸:۰۰
کد مطلب:  653309
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد :
استفاده از تمام ظرفیت های آموزش و پرورش برای توسعه فرهنگ قرآن،عترت و نماز

سومین دوره مسابقات قرآن،عترت و نماز فرهنگیان سراسر کشور امروز با حضور معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در مشهد آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در ایین افتتاحیه سومین دوره مسابقات قرآن،عترت و نماز فرهنگیان سراسر کشور شرکت کنندگان در این جریان بزرگ را طلایه داران جریان های قرآنی در سطح کشور خواند و اظهار کرد:امروز در فضای کنونی جامعه و اتفاقاتی که در حال وقوع است به انس و الفت با قرآن نیازمندیم چرا که تنها راه نجات جامعه و نسل جوان ما و ماندگاری در مسیر سعادت ایجاد یک پیوند عمیق و اثر بخش با قرآن عترت و نماز است.

وی دوری از قرآن را عامل بسیاری از مشکلات و آسیب های اجتماعی دانست و افزود: امروز انس با قرآن در آموزش و پرورش را اولویت قرار دادیم و اقدامات مهمی را در همین راستا طرح ریزی کردیم که مسابقات قرآن فرهنگیان نمونه ای از این اقدامات است .

کاظمی ادامه داد:این جریان بزرگ قرآنی اهداف متعددی را دنبال می کند که حمایت از چهره های قرانی و ایجاد شبکه قرآنی در بین همکاران فرهنگی از جمله اهداف است و لذا انتظار داریم هر کدام از همکاران حاضر در این رویداد خود محور جریانات قرآنی باشند و نهضت آموزشی قرآن را احیا کنند واستفاده از تمام ظرفیت های آموزش و پرورش در راه توسعه فرهنگ قرآن و عترت را در دستور کار قرار دهند.

معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به فعالیت750 دارالقرآن فعال در سطح کشور خاطر نشان کرد: باید تلاش می کنیم در کنار نخبه پروری در حوزه فعالیت های قرآنی نگاه عمیق تر و وسیع تری به آموزش های عمومی قرآن نیز داشته باشیم.

قابل ذکر است سومین دوره مسابقات قرآن عترت و نماز فرهنگیان سراسر کشور  از امروز به مدت 3 روز در مشهد برگزار خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :