25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۰۴ ۱۲:۲۹:۱۵
کد مطلب:  653094
با حضور مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی انجام شد :
آغاز طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستان

طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستان صبح روز دوشنبه در سراسر استان خراسان رضوی آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ، قاسمعلی خدابنده مدیرکل دستگاه تعلیم و تربیت استان در این مراسم بااشاره به این که اجرای طرح سنجش گامی مهم در راستای شناسایی دانش آموزان دارای نیازهای ویژه است اظهار داشت : در استان خراسان رضوی تلاش شده است با بسیج امکانات لازم برای اجرای کیفی این طرح ، شاهد حاصل شدن نتیجه مطلوب در این خصوص باشیم.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود تصریح کرد : تلاش شده است حتی در دورترین نقاط استان نیز دانش آموزان بدو ورود به دبستان در این طرح تحت سنجش قرار گیرند.

مهین توکلی مدیر آموزش و پرورش استثنایی استان خراسان رضوی هم در این مراسم اظهار داشت : این طرح با هدف شناسایی و تشخیص به موقع کودکان در معرض خطر اجرا می شود و یکی از موفق ترین و کیفی ترین طرح های اجرا شده در آموزش و پرورش است.

وی افزود : در سال گذشته بیش از 138 هزار نفر در پایگاه های سنجش موردارزیابی قرار گرفتند که پس از بررسی های متعدد در نهایت حدود 1/5 درصد این دانش آموزان به عنوان دانش آموز دارای نیازهای ویژه تشخیص داده شدند.

این مقام مسئول ادامه داد : امسال پیش بینی می کنیم بالغ بر 108هزار نوآموز آماده ورود به دبستان و 17 هزار کودک پیش دبستانی در پایگاه های سنجش مورد ارزیابی قرار گیرند ، امسال 64 پایگاه اولیه ؛ پنج پایگاه تخصصی و 37 پایگاه تخصصی مجازی امسال برای اجرای این طرح در استان پیش بینی شده است.

توکلی تصریح کرد : برای اجرای این طرح 617 نفر عوامل اجرایی درنظر گرفته شده است ،برای این نیروها بیش از هشت هزار نفر ساعت دوره آموزشی برگزار کردیم و تمامی تست ها را بروزرسانی کردیم و  در هر پایگاه یک مشاور زبده برای ارائه مشاوره های لازم به خانواده ها مستقر کردیم تا در نهایت به بهترین شکل شاهد انجام طرح سنجش باشیم.

وی در خصوص هزینه هایی که باید برای دانش آموزان تحت پوشش پرداخت شود هم گفت : از خانواده دانش آموزان برای انجام این تست در ازای هر نوآموز 250هزار ریال هزینه دریافت می شود ضمن این که براساس پیش بینی های انجام شده از دانش آموزان عشایری برای انجام این تست ها هزینه ای دریافت نمی شود.

شایان ذکر است طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستان که از امروز به طور رسمی آغاز شد تا شهریور ماه 97 ادامه خواهد داشت.

به اشتراک بگذارید :