26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۰۴ ۰۴:۵۴:۴۲
کد مطلب:  652883
مدیرعامل بنیاد بیماری های نادر ایران در مراسم امضائ تفاهم نامه؛
به عنوان یک پزشک خود را مدیون معلمان و آموزش و پرورش رامکانی مقدس می دانم

مدیرعامل بیماری های نادر ایران در آئین امضای تفاهم نامه همکاری با آموزش و پرورش گفت: من به عنوان یک پزشک همه موفقیت خود را مدیون معلمان و آموزش و پرورش را مکانی مقدس می دانم.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، پیش از ظهر امروز حمیدرضا ادراکی در آئین امضا تفاهم نامه همکاری بین بنیاد بیماری های نادر ایران وآموزش و پرورش در ساختمان شهید رجایی اظهار کرد: به عنوان یک پزشک تمام موفقیت های خود را مدیون معلمان و آموزش و پرورش را مکانی مقدس می دانم،زیرا معلمان بودند که با ارائه آموزش ها، من را به این نقطه رساندند تا بتوانم به بیماران و به جامعه خدمت کنم.

 

وی افزود: هرگاه موضوع آموزش را جدی گرفتیم نتایج خوبی حاصل شد، اما زمانی که مقطعی و به تناسب نیاز به آموزش پرداختیم به نتیجه نرسیدیم.

 

ادراکی جایگاه آموزش و پرورش را بسیار بالا و با اهمیت دانست و خاطرنشان کرد:اگر آموزش پیشگیری برای دانش آموزان داشته باشیم مسلماً هزینه های درمان در آینده بسیار ناچیز خواهد بود؛ بنابراین با تشخیص به موقع بیماری که معمولا در سنین بسیار پایین حتی قبل از 4 سالگی صورت می گیرد، می توان ا زصرف هزینه های سنگین برای درمان بیماری و همچنین از توسعه و شیوع آن بیماری در جامعه جلوگیری کرد.

 

وی گفت: متأسفانه بیماری های نادر تنها یک عضو را درگیر نمی کنند، بلکه فعالیت چند عضو از بدن را مختل می کنند و این نوع بیماری ها تنها مشکل جسمی و شخصی فرد نیست، بلکه مشکلات روحی برای فرد بیمار و همچنین اطرافیان او به وجود می آورد.

 

مدیرعامل بنیاد بیماری های نادر ایران بر ضرورت آگاهی خانواده ها از بیماری فرزندشان تأکید و بیان کرد: معمولا از هر 10 هزار نفر، 2 تا 5 نفر به بیماری های نادر دچار می شوند، این آمار درایران کمتر است ، شاید دلیلش عدم اجرای غربال گری در مدارس باشد؛ بنابراین امید می رود در راستای اجرای این تفاهم نامه اجرای طرح غربال گری در مدارس ابتدایی به خوبی صورت گیرد و کارت سلامت بیماری های نادر برای همه دانش آموزان صادر شود.

 

 

به اشتراک بگذارید :