22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۰۳ ۰۶:۲۸:۲۶
کد مطلب:  652411
مدیرکل آموزش و پروورش شهرستان های استان تهران در مجمع خیرین مدرسه ساز استان:
خیرین مدرسه ساز امروزه در جایگاهی فراملی و بین المللی قرار گرفته اند

نشست مجمع خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار شهرستان های استان تهران با حضور ، رییس مجمع خیرین مدرسه ساز کشور، رییس مجمع خیرین مدرسه یار کشور و مدیرکل آموزش و پروورش شهرستان های استان تهران در سالن آیت الله هاشمی رفسنجانی شهرستان های استان تهران در حال برگزاری است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، عبدالرضا فولادوند مدیرکل آموزش و پروورش شهرستان های استان تهران با اشاره به اینکه بحث خیرین مدرسه ساز امروزه در سطح فراملی و بین المللی مطرح است ، اظهار داشت : مجمع خیرین مدرسه ساز، با بیش از گذشت 25 سال از زمان شکل گیری آن ،امروزه به جایگاه بسیار موفق و ارزنده ای دست یافته است .

وی افزود: بی تردید اگر حمایت های خیرین مدرسه ساز در سطح کشور صورت نگیرد ، آموزش و پرورش به تنهایی در دست یابی به اهداف عالی تعلیم و تربیت ناتوان خواهد بود.

فولادوند با تاکید بر اینکه امروزه مشکل اصلی آموزش و پرورش فقط فضای فیزیکی نیست ، تصریح کرد: آن چیزی که دانش آموزان امروزه از آن بیشتر رنج می برند نیازهای عاطفی ، روانی و فرهنگی است که باید به آنها توجه جدی شود.

مدیرکل آموزش و پروورش شهرستان های استان تهران ادامه داد: مشکلات و نیازهای روحی و عاطفی دانش آموزان به دلیل آنکه دیده نمی شوند متاسفانه به چشم نمی آیند و بعضا مورد غفلت قرار گرفته و زمینه های شکل گیری آسیب های اجتماعی را فراهم می کنند.

این مقام مسئول ،ورود خیرین مدرسه ساز را به رفع مشکلات و نیاز های ویژه  مدارس ضروری دانست و افزود: امروزه به ویژه در برخی مدارس حاشیه شهرها با مشکل تغذیه دانش آموزان روبرو هستیم که از جمله نیازهای اولیه انسانی است و باید در این راستا اقدامات فوری و اثربخش صورت گیرد.

 

گفتنی است در این نشست نمایندگان مدارس غیر برخوردار شهرستان های استان تهران به بیان پاره ای از مشکلات آموزشگاههای خود پرداختند که با قول مساعدت مسئولین همراه بود.

 

به اشتراک بگذارید :