22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۰۲ ۰۴:۰۹:۲۶
کد مطلب:  651577
‍پیام معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده به اولین گردهمایی مدیران و مشاورین زن:
انجام گفت‌وگوی بین نسلی جهت شنیدن دغدغه‌های نسل جوان

در پی برگزاری اولین گردهمایی مدیران و مشاورین زن وزارت آموزش‌وپرورش، معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده بر ‍ انجام گفت‌وگوی بین نسلی جهت شنیدن دغدغه‌های نسل جوان تأکید کرد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزرت آموزش‌وپرورش، معصومه ابتکار در پیامی به اولین گردهمایی مدیران و مشاورین زن وزارت آموزش‌وپرورش با نتایج مثبت چنین همایش‌های بر آینده جوانان کشور خصوصاً دختران گفت: از وزارت آموزش‌وپرورش به خاطر کاهش فشارهای غیرضروری و امتحانات بی‌حاصل از دوش دانش آموزان تشکر می‌کنم که بی‌شک گام مثبتی برای آغاز یک تحول بزرگ است. متن این پیام به شرح زیر است:

 

با عرض احترام به نشستی که نتایج آن می‌تواند تأثیرات مثبت بر آینده جوانان کشور به‌ویژه دختران ایران‌زمین داشته باشد، بی‌شک با تحولات به‌روز در آموزش‌وپرورش و رویکردهای نوین تعلیم و تربیت می‌توان توسعه مطلوبی را در ابعاد فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی جامعه شاهد بود. این امر با برنامه‌ریزی وزارت آموزش‌وپرورش، روزآمدی و توجه به موضوع انگیزش در بین معلمین و مربیان، همچنین توجه به نهاد خانواده و تشکل‌های مهمی مانند انجمن اولیا و مربیان ممکن می‌شود.

 

تمرکز بر مهارت‌ها و سبک زندگی سالم در کنار برنامه‌های درسی و علمی و تغییر روش‌های رایج با بازگشت روحیه مادرانه توأم با صبوری، تاب‌آوری و عشق‌ورزی در فضای آموزشی و پرورشی، امری حیاتی به شمار می‌رود.

 

معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده با اعتقاد به همکاری‌های بین بخشی، با وزارت آموزش‌وپرورش همکاری خوبی دارد و تلاش داشته پیشنهاد‌ها مفیدی برای تحقق اهداف، سیاست‌ها و قوانین در این حوزه ارائه دهد که بازگشت ساعت ورزشی مناسب به مقطع ابتدایی دختران از آن جمله است.

 

مهارت‌های ارتباطی و حقوقی برای ارتقا توانایی‌های دانش آموزان نیز از پروژه‌های مشترک معاونت با این وزارتخانه به شمار می‌رود که دستیابی به نتایج مطلوب را ممکن کرده و در سطح گسترده‌تری به اجرا گذاشته خواهد شد. علاوه بر این، معاونت رییس جمهور در امور زنان و خانواده موضوع گفت‌وگوی ملی خانواده و بین نسلی را به‌عنوان  حرکتی تعاملی در ارتقا سطح روابط و انسجام درونی خانواده‌ها و نسل‌ها مدنظر قرار داده و بر ضرورت ایجاد فضای سالم گفت‌وگو و شنیدن دغدغه‌های نسل جوان تأکید دارد.

 

فرصت را مغتنم شمرده، از وزارت آموزش‌وپرورش به خاطر کاهش فشارهای غیرضروری و امتحانات بی‌حاصل از دوش دانش آموزان تشکر می‌کنم که بی‌شک گام مثبتی برای آغاز یک تحول بزرگ است.

 

لازم است یک‌بار دیگر بر توجه به موضوع سبک زندگی و مهارت‌های حقوقی و ارتباطی مانند مقابله با خشونت  تأکید کنم. همچنین توجه به حوزه سلامت و محیط‌زیست برای خوب زیستن و دست یافتن به زندگی سالم و موفق با آموزش تفکر نقادانه که امری کلیدی به‌حساب می‌آید. ما با ارائه مهارت‌های تفکر نقادانه می‌توانیم اندیشه ورزی و ارتقا سطح درک و آگاهی نسل جوان را تحقق‌بخشیم تا شاهد انتخاب‌های درست آنان باشیم.

 

برای همه شرکت‌کنندگان و نیز متصدیان این گردهمایی آرزوی توفیق و سربلندی دارم.

به اشتراک بگذارید :