3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۳۰ ۱۰:۵۹:۳۸
کد مطلب:  650907
معاون پرورشی و فرهنگی وزیرآموزش و پرورش در ناحیه 1 ری:
مسابقات فرهنگی و هنری در تعلیم و تربیت تمام‌ساحتی نقش موثری دارد

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش از رقابت پنج هزار دانش‌آموز در مسابقات فرهنگی - هنری خبر داد و گفت: در این فرایند حدود 4500 اثر ارزیابی می‌شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران به نقل از پانا،علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزیرآموزش و پرورش در حاشیه بازدید از دبیرخانه سی و ششمین مسابقات فرهنگی - هنری دانش‌آموزان در ناحیه 1 ری به اهداف برگزاری این مسابقات اشاره کرد و گفت:‌ «مسابقات فرهنگی - هنری و مسابقات قرآن عترت و نماز به عنوان یک فعالیت فوق برنامه آثار و برکات متعددی برای دانش‌آموزان دارد.»

 

وی با اشاره به نقش موثربرگزاری مسابقات فرهنگی ، هنری در تعلیم و تربیت تمام‌ساحتی دانش‌آموزان تاکید کرد: این مسابقات می‌تواند زمینه رشد و بروز استعدادهای دانش‌آموزان را فراهم کند و این موضوع در برنامه درس ملی مورد تاکید قرار گرفته است.

 

کاظمی ادامه داد: مسابقات فرهنگی هنری در تجدید روحیه دانش‌آموزان و در ایجاد رضایت‌مندی درونی در آنان نقش بسیار موثری دارد و می‌تواند روحیه بانشاطی را در دانش‌آموزان ایجاد کند.

 

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد: ایجاد اعتماد به نفس،‌ توسعه مهارت‌های خودباوری و ایمان به توانمندی‌های دانش‌آموزان از برکاتی است که در مسابقات فرهنگی ،هنری دیده شده است.

 

این مقام مسئول با اشاره به اینکه مسابقات فرهنگی هنری به عنوان فستیوال بزرگ و وسیع حوزه فرهنگی ، هنری در مدارس کشور است ، تصریح کرد:  پنج هزار دانش‌آموز با حدود 4500 اثر در مرحله کشوری با یکدیگر به رقابت می پردازند.

 

کاظمی ادامه داد: برگزاری مسابقات فرهنگی ، هنری می‌تواند تولیداتی را در اختیار تمام مدارس سطح کشور قرار دهد تا مدارس بتوانند از تولیدات دانش‌آموزان در طول سال تحصیلی استفاده کنند و از این رو نیز از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار است.

 

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر کیفیت‌بخشی فرایندهای اجرای این مسابقات ،تصریح کرد:

این مسابقات در پنج بخش هنرهای نمایشی، آوایی،‌ دستی و تجسمی،‌ رسانه و فضای مجازی، ادبی و بخش پژوهشی برگزار می‌شود که بیشترین آثار در بخش هنرهای تجسمی به دبیرخانه جشنواره رسیده است.

 

 

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش ،حمایت و استمرار برای شکوفاشدن استعدادهای دانش آموزان را  گامی دانست که آموزش و پرورش باید به شکل جدی دنبال کند و افزود: در این زمینه نیاز به حمایت و هماهنگی همه دستگاه‌ها داریم و این موضوعات به عنوان یک سبد و بسته حمایتی باید در نظر گرفته شود.

 

 

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش  در بخش دیگری از سخنان خود درباره تامین نیروهای کانون‌های فرهنگی و تربیتی ، گفت: تمام دغدغه ما این است که کانون های فرهنگی و تربیتی به عنوان مرکز ثقل فعالیت‌های معلم و مدرسه قرار گیرد  و نگاهمان بر تقویت  جدی این کانون‌هاست.

 

کاظمی تاکید کرد: برای تامین نیروهای انسانی مکاتبات بسیاری را انجام داده‌ایم تا پست‌های سازمانی کانون‌های فرهنگی تربیتی حفظ شود و بتوان از ظرفیت بخش خصوصی برای تقویت بخش علمی این کانون‌ها استفاده کرد.

 

بین دانش و صنعت پیوند برقرار کنیم

 

این مقام مسئول با اشاره به  اینکه نظام آموزشی کشور گسستی با حوزه صنعت، تجارت و تولید دارد ، تاکید کرد: بنابراین وظیفه آموزش و پرورش این است که بین دانش و صنعت پیوند برقرار کند.

 

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش باتاکید بر اینکه آموزش و پرورش متولی تعلیم و تربیت عمومی دانش‌آموزان است تاکید کرد: زمینه آموزش عمومی را برای دانش‌آموزان بر اساس هدایت تحصیلی آنها باید مهیا ‌کنیم.

 

وی افزود: در کنار برنامه درسی رسمی ، فعالیت‌های فوق برنامه‌‌ای هم داریم که می‌تواند هم استعدادهای دانش‌آموزان را شکوفا کند و هم به نیازهای جامعه توجه داشته باشد.

 

کاظمی در پایان ،کانون‌های فرهنگی ، تربیتی را به عنوان مراکز تولید محصولات فرهنگی معرفی کرد که می‌تواند این تولیدات را به آموزش و پرورش عرضه کند و افزود:‌ تولیدات  فرهنگی و هنری می‌تواند زمینه اشتغال و درآمد را هم برای دانش‌آموزان و هم کانون‌ها ایجاد کند و انگیزه ای مضاعف در دل دانش آموزان ایجاد نماید.

به اشتراک بگذارید :