28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۲۷ ۰۴:۰۴:۲۲
کد مطلب:  648927
وزیر آموزش و پرورش در گردهمایی خیرین مدرسه ساز؛
وجود بیش از 650 هزار خیّر مدرسه ساز از دستاوردهای انقلاب و پدیده ای ارزشمنداست

وزیر آموزش و پرورش در گردهمایی خیرین مدرسه ساز، وجود بیش از 650 هزار خیّر مدرسه ساز در کشور وبیش از 1000 خیر در خارج ازکشور را از دستاوردهای انقلاب و پدیده ای ارزشمند دانست.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، شامگاه دیروز سیدمحمد بطحایی در گردهمایی خیرین مدرسه ساز که به مناسبت بیستمین سال تأسیس جامعه خیرین در مدرسه دارالفنون و با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار شد؛ اظهار کرد: یکی از ارزش های جامعه ایرانی از زمان های قدیم تاکنون، اعتقاد به نیکوکاری و انجام کار خیر است؛ بنابراین هر کجای تاریخ را ورق بزنیم نام نیک مدرسه سازان را مشاهده می کنیم.

 

وی افزود: در اوایل انقلاب آمار خیرین و نیکوکاران بسیار اندک بود، اما پس از پیروزی انقلاب و پس از گذشت 40 سال از انقلاب شاهد وجود بیش از 650 هزار خیر مدرسه ساز داخل کشور و بیش از هزار خیر در خارج از کشور هستیم.

 

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: از مجموعه 530 هزار کلاس درس در کشور، بیش از 110 هزار واحد آن توسط خیرین مدرسه ساز احداث شده است و در سال های اخیر، آورده های خیرین بیشتر از اعتبارات عمرانی تخصیصی دولت بوده است.

 

وی از دو نوبته بودن 10 درصد مدارس در کشور خبر داد و خاطرنشان کرد: حدود یک سوم از فضاهای آموزشی نیازمند بازسازی و مقاوم سازی می باشد.

 

بطحایی با اشاره به ضرورت ارتقای سطح همکاری خیرین براساس فصل 6 سند تحول بنیادین، اظهار کرد: در سخنان

بنیان گذار انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری بر سنت پسندیده مدرسه سازی همواره تأکید شده و ایشان آن را صدقه جاریه دانسته اند؛ بنابراین تلاش برای مدرسه سازی، جهادی مقدس است.

 

وی در پایان گفت: به عنوان عضوی از جامعه بزرگ فرهنگیان، خدمات ارزشمند خیرین مدرسه ساز را ارج می نهم و دست تک تک آنها را می بوسم.

به اشتراک بگذارید :