20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۲۴ ۰۹:۰۸:۴۰
کد مطلب:  648712
سرپرست آموزش و پرورش استان اصفهان:
شادابی در مدارس نباید مقطعی باشد

محمد جواد احمدی: شادابی و نشاط در مدارس باید بر پایه استمرار باشد و نباید به تربیت بدنی و نشاط در مدارس به شکل مقطعی نگریسته شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان محمد جواد احمدی ، در جلسه ستاد برگزاری دوره آموزشی تربیت بدنی ویژه آموزگاران پایه که در سالن اجتماعات اداره کل برگزار شد با اشاره به اینکه محدودیت های غیر منطقی که به مسائل شرعی وصل می شود باعث شده که دختران ما نتوانند آنچنان که باید و شاید تحرک داشته باشند اظهار داشت: الگوهای فعالیت بدنی که در دوران کودکی و بلوغ کسب می شوند بیشتر در طول زندگی هر فرد باقی می مانند بنابراین باعث فراهم آمدن پایه ای فعال و سالم در زندگی می شوند. برعکس، عادات غیر سالم مثل زندگی بی تحرک، تغذیه نامناسب و سوء مصرف مواد که در دوران جوانی بوجود بیایند در دوران بزرگسالی نیز معمولاً امتداد می یابند.

وی افزود: با توجه به وجود همه این مشکلات، در صورتی که امکانات ورزشی را در محیط مدارس برای دانش آموزان فراهم کنیم و زمینه تحرک آنها را بیشتر کنیم در واقع زمینه شادابی بیشتر دانش آموزان در مدرسه هم امکان پذیر شده و از بروز آسیب های اجتماعی پیشگیری شده و به سلامت جامعه کمک خواهد کرد.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت : ورزش و نشاط می تواند دانش آموز را از خمودگی نجات دهد و راه بسیار ساده ای است که می تواند علاوه‌ بر سلامت، نشاط و افزایش فعالیت ذهنی، شور و اشتیاق آنان را نسبت به درس خواندن تضمین کند.

به اشتراک بگذارید :