0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۲۳ ۰۳:۴۳:۳۴
کد مطلب:  647610
شش میلیون و ۵۰۰ هزار دانش آموز دختر نیازمند فراگیری حرکات بنیادین تربیت بدنی

مدیر پروژه طرح آموزش آموزگاران با اشاره به تحصیل شش و میلیون و 500 هزار دانش اموز دختر گفت: اگر حرکات بنیادین تربیت بدنی در کودکی آموخته نشود، این امکان در بزرگسالی کمتر فراهم خواهد شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، دنیا پاداش در نشست ستاد عالی تشکیلاتی گسترش و ارتقای فعالیت های تربیت بدنی و ورزش دانش آموزان دختر با اشاره به اینکه ۸۰درصد کودکان ما تحرک کافی ندارند،گفت: دختران ما نیمی از جمعیت را به خود اختصاص می‌دهند. دختران فعال ما از نظر حرکتی در آینده مادران سالمی خواهند بود و در نهایت خانواده و جامعه سالمی خواهیم داشت.

 

مدیر پروژه طرح آموزش آموزگاران  گفت: میادین ورزشی استرس را کاهش دهد و با ورزش می‌توان جلوی بیماریها را گرفت و به کاهش سرطان و پوکی استخوان کمک کرد.

 

دنیا پاداش با تاکید بر  ضرورت یادگیری هدف گذاری کار گروهی و بهبود سواد حرکتی و جسمانی بیان کرد: بهبود سواد حرکتی باید در دوره خاصی آموزش داده شود، اگر افراد حرکات بنیادین را در کودکی فرا نگیرند این امکان کمتر در بزرگسالی فراهم می‌شود.

 

وی ادامه داد: شش میلیون و ۵۰۰ هزار دانش آموز دختر داریم که سه میلیون و ۸۰۰ هزار نفر آنها در دوره ابتدایی تحصیل می‌کنند. حدود۵۰۰۰آموزگار ابتدایی داریم که ۱۷۸ نفر آنها آموزگار پایه‌های اول، دوم و سوم هستند. سیاست ما بر این است که توجه بیشتری به آموزگاران پایه داشته باشیمو ۴۰ساعت ضمن خدمت برای آموزگاران درنظر گرفته می‌شود.

 

پاداش  تصریح کرد: با دریافت نامه معاون امور زنان رئیس جمهور مبنی بر ارتقای فعالیت جسمانی دانش آموزان دختر و تاکیدات  وزارت ورزش برای ارتقای فعالیت های تربیت بدنی دختران ، دوره آموزشی جهت اجرای کیفی فعالیت‌های تربیت بدنی با اولویت مدارس دخترانه  طراحی شد.

 

وی افزود: در همین راستا سال گذشته از ۳۲ استان تقاضا کردیم کارگروه تخصصی تشکیل و پیشنهادهای خود را ارائه دهند. با مدرسین ۱۰ استان مصاحبه عمده انجام و پیشنهادات آنها را دریافت کردیم و محتوای آموزشی آماده و دستورالعمل تنظیم شد.

 

پاداش ادامه داد:اهداف این دوره آموزشی برای آموزگاران افزایش نشاط، تحرک و سلامت آموزگاران پایه است که به توسعه فرهنگ ورزش و نشاط در دانش آموزان دختر و اقشار جامعه منجر می‌شود.

به اشتراک بگذارید :