26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۲۰ ۰۹:۱۹:۳۷
کد مطلب:  646243
رئیس سازمان مدارس غیردولتی با اعلام میزان فعالیت تابستانی مدارس بیان کرد:
مدارس غیردولتی حق تدریس دروس سال آینده در کلاس‌های تابستانی و اجبار به شرکت دانش آموزان را ندارند

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و با اشاره به سقف برگزاری ساعت‌های فعالیت تابستانی دوره‌های مختلف تحصیلی در مدارس غیردولتی اظهار کرد: مدارس غیردولتی حق تدریس دروس سال آینده در کلاس‌های تابستانی و اجبار به شرکت دانش آموزان را ندارند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش به نقل از ایسنا، مجتبی زینی‌وند در مورد راه‌اندازی و زمان فعالیت صندوق حمایت از مؤسسان مدارس غیردولتی اظهار کرد: اساسنامه صندوق حمایت از مؤسسان مدارس غیردولتی در دولت تصویب‌شده است.

 

وی افزود: در مجلس شورای اسلامی نیز ۳۰میلیارد تومان برای صندوق حمایتی در بودجه ۹۷دیده‌شده است، بنابراین فعالیت‌های خود را در سال تحصیلی آینده و پس از تخصیص بودجه با اولویت‌هایی آغاز می‌کند.

 

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش‌وپرورش بابیان اینکه برنامه‌ریزی کردیم امسال از محل این بودجه ۳۰میلیارد تومانی بتوانیم بخشی از بیمه معلمان مدارس غیردولتی در مناطق کمتر برخوردار را پرداخت کنیم گفت: امیدواریم دولت هم مساعدت بیشتری کند تا بتوانیم فعالیت صندوق را با پرداخت بخشی از بیمه معلمان مناطق کمتر برخوردار شروع کنیم و توسعه دهیم.

 

زینی‌وند در پاسخ به اینکه آیا بدهی بابت حق بیمه معلمان از سال‌های گذشته باقی‌مانده است؟ اظهار کرد: در حال حاضر معوقه‌ای بابت حق بیمه معلمان مدارس غیردولتی نداریم.

 

وی همچنین درباره برنامه‌های تابستانی مدارس غیردولتی اظهار کرد: میزان فعالیت تابستانی برای دوره ابتدایی تا ۹۰ساعت امکان‌پذیر است. در متوسطه اول تا ۱۰۸و در متوسطه دوم نیز ۱۴۴ساعت برنامه تابستانی تعیین‌شده است که علاوه بر برنامه‌های آموزشی برای تقویت بنیه علمی فعالیت‌های پرورشی و آموزش مهارت را نیز در برمی‌گیرد.

 

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش‌وپرورش با تأکید براینکه مدارس حق تدریس بخشی از دروس سال آینده را در کلاس‌های تابستانی و درنتیجه اجبار برای حضور دانش آموزان ندارند گفت: کلاس‌های تقویتی و سایر برنامه‌های تابستانی جزو فعالیت‌های اختیاری بوده و هزینه آن طبق الگوی شهریه مشخص است و جزو شهریه ثابت نیست.

به اشتراک بگذارید :