2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۱۹ ۰۳:۰۴:۴۹
کد مطلب:  645101
در آستانه بیست ونهمین سالگرد ارتحال امام (ره)، مشاور وزیر در اجرای سند تحول:
اجرای سند تحول بسیاری از اندیشه های امام(ره) را محقق می کند

در آستانه بیست ونهمین سالگرد ارتحال جانسوز امام(ره)، مشاور وزیر در اجرای سند تحول گفت:اجرای سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش بسیاری از اندیشه های امام(ره) در مورد جوانان را محقق می کند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، پیش از ظهر امروز رضا مددی در مصاحبه با خبرنگار این مرکز با اشاره به این سخن امام که می فرماید «من به همه مسئولین و دست اندرکاران سفارش می کنم به هر شکل ممکن وسایل ارتقای اخلاقی، اعتقادی، علمی و هنری جوانان را فراهم سازیدو آنان را تا مرز رسیدن بهترین ارزش ها و نوآوری ها همراهی کنید و روح استقلال و خودکفایی را در آنان زنده نگه دارید.» اظهار کرد:حضرت امام (ره ) در این بیان به جنبه های مختلف تربیتی دانش آموزان وجوانان تاکید می کند.

 

وی این فرمایش حضرت امام (ره) را جهت دهنده به سند تحول بنیادین بر شمرد وافزود: این سخن بر تربیت متوازن براساس ساحت های ششگانه تربیت موجود درسند تحول تاکید دارد،زیرا امام به توسعه همه جانبه جوانان اشاره می کند.

 

مددی با اشاره به ضرورت اهمیت و نقش تربیت در جامعه از دیدگاه امام(ره) تصریح کرد: براساس این سخن حضرت امام  باید از همه امکانات و ظرفیت های بالفعل و بالقوه جامعه در تربیت جوانان بهره مند شد.

 

 وی  ادامه داد: نوآوری، به روز بودن، چرخش به سمت نیازهای جامعه، پاسخگو بودن آموزش وپرورش وپویایی از جمله نکاتی است که امام (ره) بر آن تاکید می کرد.

 

مشاور وزیر در اجرای سند تحول خاطرنشان کرد: از نظر امام (ره) یکی از مهم ترین وظایف آموزش و پرورش کمک به دانش آموزان برای بدست آوردن ارزش های جامعه در جنبه های مختلف است.

 

وی افزود: دمیدن روح استقلال و زنده نگه داشتن روح خودکفایی در نوجوانان و جوانان یعنی همان نظام تعلیم و تربیت درجهت تقویت استقلال فکری اقتصادی فرهنگی اجتماعی جامعه مورد تاکید رهبر کبیر انقلاب بوده است.

به اشتراک بگذارید :