26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۱۳ ۰۳:۳۸:۱۸
کد مطلب:  643539
مدیر کل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای تربیتی خبر داد:
برگزاری همایش فرزندان روح الله در تهران

مدیر کل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای تربیتی از برگزاری همایش فرزندان روح الله در تهران با حضور اعضای منتخب شورای دانش آموزی خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، پیش از  ظهر امروز علی رمضانی در مصاحبه با خبرنگار این مرکز، اظهار کرد: فرارسیدن بیست و نهمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی «ره» و تقارن آن  با لیالی قدر و همچنین چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی باعث شده تا برنامه های ویژه برای گرامیداشت این ایام تدوین کنیم.

 

وی افزود: آگاهی بخشی به نسل جوان و معرفی شخصیت حضرات امام «ره» به عنوان الگویی کامل برای جوانان تأکید برشخصیت انقلابی امام «ره» و ادامه راه ایشان  از جمله اهاف برنامه های امسال خواهد بود.

 

رمضانی از تشکیل کمیته بزرگداشت مراسم ارتحال امام «ره» با حضور معاونت های حوزه ستادی و معاونت پرورشی و فرهنگی خبر داد و افزود: استفاده از ظرفیت تشکل های دانش آموزی با هدف گفتمان سازی و فرهنگ سازی  مورد تاکید بنابراین برگزاری نشست شورای هماهنگی تشکل های بسیج دانش آموزی سازمان جوانان هلال احمر، سازمان دانش آموزی و اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان از برنامه های امسال خواهد بود.

 

وی ادامه داد: طی دستورالعملی که به استان ها ارسال شده است مسابقه بزرگی در قالب؛ مقاله نویسی، کتابخوانی،

وصیت نامه و نامه ای به حضرت امام «ره» در سطح  دانش آموزان برگزار می شود.

 

مدیر کل فرهنگی- هنری، اردوها و فضاهای تربیتی گفت: در بخش دیگری از برنامه های ویژه گرامیداشت ارتحال

حضرت امام «ره» ارائه دوره ضمن خدمت، برگزاری حلقه های صالحین و مسابقه کتابخوانی ویژه فرهنگیان با موضوع

امام «ره» برگزار می شود.

 

وی افزود: در کانون های فرهنگی – تربیتی سراسر کشور نمایشگاه هایی از آثار رهبر کبیر انقلاب برپا می شود که در آن فرهنگیان و دانش آموزان آثار خود را در قالب فیلم کوتاه، هنرهای دستی – تجسمی، سرود، مقاله، روزنامه دیواری و خاطره نویسی ارائه می دهند.

 

رمضانی از برگزاری شب شعرهایی با موضوع امام و رهبری در شهرستان ها خبر داد وخاطرنشان کرد: همایش فرزندان روح الله با مشارکت دانش آموزان برگزیده عضو شورای دانش آموزی سراسر کشور در تهران در آینده ای نزدیک برگزار خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :