2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۱۲ ۰۵:۲۸:۰۹
کد مطلب:  643034
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران :
برگزاری آزمون ورودی مدارس استعداد های درخشان و نمونه دولتی متوسطه دوم در 48 حوزه امتحانی شهرستان های استان تهران

همزمان با سراسر کشور آزمون ورودی مدارس استعداد های درخشان و نمونه دولتی متوسطه دوم در 48 حوزه امتحانی شهرستان های استان تهران برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران عبدالرضا فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در تشریح این خبر گفت: تعداد 9 هزار و 850 نفر از دانش آموزان دختر و پسر مناطق 21 گانه شهرستان های استان تهران در 48 حوزه امتحانی جهت ورود به مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی متوسطه دوم با یکدیگر به رقابت پرداختند.

وی با اشاره به اینکه  5 هزار و 52 نفر از شرکت کننده گان را دانش آموزان  دختر و 4 هزار و 798  نفر را دانش آموزان  پسر در این آزمون تشکیل می دادند ، تاکید کرد : از این میان تعداد 2 هزار و 511 نفر در 30 مدرسه استعدادهای درخشان و نمومنه دولتی متوسطه دوم شهرستان های استان تهران پذیرفته و مشغول به تحصیل می شوند.

فولادوند ظرفیت مدارس دخترانه استعدادهای درخشان و نمومنه دولتی متوسطه دوم شهرستان های استان تهران را برای سال تحصیلی جدید  1 هزار و 323 دانش آموز دانست  و افزود: 1 هزار و 188 نفر دانش آموز نیز در مدارس پسرانه و 360 دانش آموز در 2 هنرستان این استان پس از قبولی در آزمون به ادامه تحصیل خواهند پرداخت .

گفتنی است ، مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در بازدیدی سر زده با حضور در ملارد از نزدیک روند برگزاری آزمون در  این شهرستان را مورد بررسی قرار داد.

 

به اشتراک بگذارید :