20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۱۰ ۰۰:۱۰:۰۰
کد مطلب:  642202
طی حکمی از سوی دکتر خنیفر، سرپرست معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان منصوب شد

طی حکمی از سوی دکتر خنیفر رئیس دانشگاه فرهنگیان، دکتر رضا کچوئیان جوادی به عنوان سرپرست معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت این دانشگاه معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان، در مراسمی با حضور رئیس دانشگاه، معاونان، مدیران کل و جمعی از همکاران در سالن اجتماعات شهید چمران سازمان مرکزی، دکتر کچوئیان به عنوان سرپرست معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان منصوب شد.
در این مراسم دکتر خاکی سرپرست پیشین معاونت، با تاکید بر اهمیت فعالیت حوزه معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت اظهار داشت: انجام بررسی های توام با هدف و برنامه منجر به ارائه گزارش ضعف ها و تلاش در راستای برطرف شدن موانع خواهد بود.
وی تاکید کرد: در این صورت دانشگاه می تواند با داشتن سیر طبیعی و خوب، نسبت به گذشته جهش بیشتری داشته باشد.
معاون طرح، برنامه و توسعه منابع دانشگاه فرهنگیان، با اشاره به برپایی جلسات اخیر دانشگاه با کارشناسان وزارت علوم تصریح کرد:  با بررسی های صورت گرفته اقدامات انجام شده این دانشگاه نسبت به سایر دانشگاه های کشور بیشتر بوده است.
وی ادامه داد: شاید بتوان گفت: دانشگاه فرهنگیان سرلوحه دیگر دانشگاه ها است.
دکتر خاکی، از حرکت خوب دانشگاه فرهنگیان طی این مدت خبر داد و افزود: این حرکت به واسطه نیروهای توانمند، ارزشمند و کیفی دانشگاه بوده است.
وی با اشاره به انتصاب دکتر کچوئیان به عنوان سرپرست نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان اظهار داشت: بهره مندی امروز دانشگاه از فعالان و سرمایه های داخلی خود نشان دهنده توان و ارزش نیروهای انسانی حوزه است.
 در ادامه دکتر کچوئیان، اساسی ترین دغدغه بخش های مختلف دانشگاه به ویژه معاونت نوپای نظارت را ایجاد، استقرار، توسعه و همسرایی کیفیت دانست و تاکید کرد: این خواسته اراده و اهتمام بیش از پیش می طلبد.
وی بخشی از این مسیر را طی شده و بخش دیگر را مستلزم اصلاح با نگاه، نگرش و منش سازمانی جدید اعلام کرد.
کچوئیان، از تلاش مستمر در راستای توسعه گفتمان کیفیت و پایش مستمر شاخص ها و نشانگرهای آن سخن گفت و تصریح کرد: فعال سازی شورای تخصصی نظارت و تشکیل کارگروه های مرتبط با آن از اهم برنامه ها و مترتب بر برنامه ها، اقدامات و فعالیت های همسو با آن به شمار می رود.
این مقام مسئول با اشاره به تجربیات چند ساله خود در آموزش و پرورش و دانشگاه، ابراز امیدواری کرد: با استناد بر نقشه جامع علمی کشور، سند تحول بنیادین و سند راهبردی دانشگاه فرهنگیان، نظام نامه های مرتبط با معاونت به عنوان مجموعه اسناد فرادستی، همچنین الگوها و مدل های نظارت و ارزیابی قابل دفاع در محافل علمی و آکادمیک، شاهد پیشرفت و ارتقاء کیفی اهداف معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان باشیم.
سرپرست معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه فرهنگیان، واگذاری برخی برنامه ها، اقدامات و فعالیت های این معاونت به سایر بخش های دانشگاه را گامی مهم در راستای موفقیت معاونت در اجرای برنامه ها و فعالیت های جدایی ناپذیر و غیرقابل تفکیک عنوان کرد.
دکتر کچوئیان، با تاکید بر ضرورت توجه و بهره مندی از خرد جمعی صف و ستاد دانشگاه و دو وزارت آموزش و پرورش و علوم و تحقیقات و فن آوری اظهار داشت: رهنمودهای مستمر ریاست فرهیخته دانشگاه فرهنگیان، هیاَت رئیسه و اعضاء ارزشمند هیاَت امنای دانشگاه به عنوان بدیهی ترین استراتژی و راهبرد، فرا روی معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه خودنمایی می کند.
وی تسلط به زبان و ادبیات فارسی، هنر و زیبایی شناسی، تعامل با مراجعان، مخاطبان و ذینفعان را از جمله شاخصه های اصلی فرد نظارتی برشمرد و گفت: فرد نظارتی باید عالم و کارشناس حوزه کاری خود بوده وکاملا شفاف و صادقانه اشتباهات و نقایص افراد، پردیس ها و مراکز را با کاربرد زیباترین و پسندیده ترین واژه ها بیان نماید.
سرپرست نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه، با به رسمیت شمردن شبکه های مدیریتی در هزاره سوم و عدم توجه به هرم های مدیریتی و عناوین و القاب و پست های سازمانی، دریافت هر گونه منشاء و منبع و مشروعیت را مجموعه و افراد مستقر در آن ذکر کرد.
دکتر کچوئیان تاکید کرد: فرد نظارتی را با رفتار درست و شایسته اش دوست دارند  و این دوست داشتن با به همراه داشتن فرمندی و کاریزمایی برای شخص نظارتی، سرمایه ای جاودان را نیز برای وی خلق خواهد کرد.
وی همچنین اظهار داشت: فعالیت افراد با چنین ویژگی های شخصیتی در حوزه معاونت نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت، کشف، رفع و بهبود امور در پردیس ها و مراکز آموزشی را با به کارگیری خردمندانه ترین شیوه ها به همراه دارد.

به اشتراک بگذارید :