28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۰۷ ۰۶:۰۰:۰۰
کد مطلب:  640619
مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش خبر داد:
آموزش «حقوق» به دختران از سال تحصیلی جدید/ توزیع بسته‌های بهداشتی بین دانش‌آموزان دختر

مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش از اجرای دو طرح «بشری» و «آموزش حقوق به دختران» از اول مهر خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از ایسنا، فرحناز مینایی پور درباره برنامه‌های وزارت آموزش و پرورش برای ارتقای بهداشت دختران در سال تحصیلی پیش رو اظهار کرد: طرح «بشری» سال‌هاست که در حوزه بهداشت دختران اجرا می‌شود. این طرح در سال‌های گذشته با همکاری معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری اجرا می‌شد اما از سال گذشته وزارت آموزش و پرورش به تنهایی اجرای آن را برعهده گرفته و ادامه می‌دهد.

وی افزود: تلاش می‌کنیم امسال دختران بیشتری تحت پوشش طرح بشری قرار بگیرند و بتوانیم به صورت ویژه آن را اجرا کنیم.

مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه طرح بشری ویژه مناطق محروم است، درباره جزئیات این طرح توضیح داد و گفت: طرح بشری طرحی برای آموزش دوران بلوغ به دختران و توزیع بسته‌های بهداشتی در میان آنهاست. میزان رضایت استان‌ها از این طرح بالاست و هرساله اعلام نیاز می‌کنند.

وی درباره محتویات بسته‌های بهداشتی نیز گفت: حوله، مسواک، خمیر دندان و دیگر اقلام بهداشتی از جمله محتویات این بسته‌ها هستند. تلاش می‌کنیم مدارس شبانه روزی را به صورت ویژه ببینیم و حتما بسته‌ها را در میان مدارس شبانه روزی دخترانه توزیع کنیم. دراین زمینه حتما به مشاورین استان‌ها تاکیداتی خواهیم داشت.

مینایی‌پور درباره بودجه لازم برای اجرای این طرح گفت: هنوز بودجه ما برای این برنامه مصوب نشده است، البته مشاورین امور استانها به بودجه کشوری اکتفا نمی‌کنند و از خود ادارات کل استان‌ها بودجه می‌گیرند ضمن آنکه از حمایت خیرین و جلب کمک سازمان‌های دیگر نیز بهره می‌گیرند، طرح آموزش بهداشت را پیش می‌برند و در این میان از کمک وزارت بهداشت هم استفاده می‌کنند، البته معاونت تربیت بدنی وزارتخانه هم به کمک آمده و بودجه‌ای به این امر اختصاص داده است.

وی تصریح کرد: دو طرح بشری و آموزش حقوق به دختران از اول مهر اجرا خواهد شد

 

به اشتراک بگذارید :