28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۰۵ ۰۳:۲۵:۲۰
کد مطلب:  638731
در آستانه فرا رسیدن سوم خرداد صورت گرفت؛
برگزاری آئین گرامی داشت سی وششمین سالروز آزادی خرمشهر در وزارت آموزش و پرورش

در آستانه سوم خرداد آئین گرامی داشت سی وششمین سالروز آزادی خرمشهر، روز مقاومت و ایثار در وزارت آموزش و پرورش برگزار شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، پیش از ظهر امروز مراسم گرامی داشت سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر و روز مقاومت و ایثار با حضور جمعی از معاونین، مدیران و کارکنان حوزه های ستادی آموزش و پرورش در سالن اجتماعات ساختمان شهید رجایی برگزار شد.

 

در این مراسم معنوی، محمدرضا صابری از فرهنگیان رزمنده و ایثارگر دوران دفاع مقدس، خاطراتی از عملیات بیت المقدس که منجر به آزادی خرمشهر شد را ایراد نمود و سپس پخش چند کلیپ با حال و هوای جبهه  فضای مراسم را معطر به یاد وخاطره شهدا کرد.

 

در ادامه این مراسم، علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش، طی سخنانی؛ وجود رهبر معظم انقلاب را  برای جامعه نعمتی بی بدیل توصیف و اظهار کرد: تمام اتفاقات جنگ و جلوه های معنوی، ابتکارات و خلاقیت ها را می توان در خرمشهر مشاهده کرد، زیرا خرمشهر پس از 19 ماه اسارت با رشادت نیروهای نظامی و بسیج مردمی آزاد شد و این پیروزی نقطه عطفی بود که تمام معادلات جنگ را به نفع ایران تغییر داد.

 

وی افزود: دستاوردهای امروز کشور، نتیجه ایثارو مقاومت های قهرمانانه ای است که توسط رزمندگان آن زمان که بسیاری از آنها دانش آموز بودند، صورت گرفت؛حماسه ها وایثارگری هایی که در جریان فتح خرمشهر رخ داد، بی نظیر و حتی تصورش برای خود رزمندگان حماسه آفرین در عملیات بیت المقدس  نیز سخت است.

به اشتراک بگذارید :