9 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۰۱ ۰۵:۰۹:۳۳
کد مطلب:  636911
آیین‎نامه ارزشیابی پیشرفت تحصیلی تربیتی دوره ابتدایی برای یک سال تحصیلی دیگر تمدید شد

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: آیین‎نامه ارزشیابی پیشرفت تحصیلی - تربیتی دوره ابتدایی تا پایان سال تحصیلی98-97 تمدید شد.

به گزارش روابط عمومی شورای عالی آموزش و پرورش؛ نهصد ‌و پنجاه‌ و سومین جلسه شورای‌‌ ‌عالی آموزش ‌‌و ‌پرورش با حضور وزیر آموزش و پرورش، دبیرکل شورای عالی و سایر اعضای آن در سالن جلسات وزارت آموزش‌‌‌ و پرورش برگزار شد.

مهدی نوید دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به مصوبات جلسه دیروز شورای عالی افزود: در این جلسه ماده واحده اجرای آزمایشی آییننامه ارزشیابی پیشرفت تحصیلی تربیتی دوره ابتدایی، تا پایان سال تحصیلی98-97 تمدیدشد.

وی خاطر نشان کرد: بر اساس این ماده واحده وزارت آموزش و پروش موظف است قبل از اتمام مهلت مذکور، با توجه به یافته‌های پژوهشی، مفاد سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و برنامه درسی ملی، آئین نامه ارزشیابی پیشرفت تحصیلی - تربیتی دوره ابتدایی را مورد بازنگری قرار داده و اصلاحات لازم را به تصویب شورای عالی آموزش و پرورش برساند.

نوید اظهارداشت: همچنین در این جلسه کلیات برنامه زیرنظام تأمین و تخصیص منابع مالی به تصویب رسید.

وی افزود: برنامه زیرنظام تأمین و تخصیص منابع مالی از جمله زیرنظام‌های شش‌گانه سند تحول بنیادین است که مسئولیت تأمین منابع مالی از راه‏های متنوع و تخصیص آن برای تدوین و اجرای برنامه‏های درسی و تربیتی، تأمین فضای تربیتی و اداری، بکارگیری منابع انسانی، تهیه تجهیزات،فناوری و کتاب‏های درسی و کمک درسی، پژوهش وارزشیابی و راهبری و مدیریت تربیتی و اداره امور مدارس در نظام تربیت رسمی عمومی را به عهده دارد.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: در تدوین برنامه این زیرنظام، از مبانی نظری سند تحول بنیادین در نظام تعلیم و تربیت رسمی جمهوری اسلامی ایران، سیاست‌های کلی «ایجاد تحول در نظام آموزش و پرورش کشور» ابلاغ شده از سوی مقام رهبری، اسناد بالا دستی به‌ویژه قانون اساسی، سند چشم‌انداز بیست‌ساله کشور، قوانین توسعه‌ای کشور، نقشه جامع علمی کشور، مستندات و گزارش‌های کمیته‏های سه‏گانه مطالعاتی(مطالعات نظری، مطالعات مؤلفه‌های اصلی آموزش و پرورش و مطالعات محیطی)گزارش‌های کارشناسی مرتبط با موضوع تحلیل محیطی وزارت آموزش و پرورش، یافته‌های علمی و پژوهشیمستخرج از مقالات علمی- پژوهشی و کتب معتبر، تجارب جهانی در زمینه تحول در آموزش و پرورش و نظریه‌های مطرح در حوزه اقتصاد و مالیه آموزش و پرورش، استفاده شده است.

نوید تاکید کرد این مصوبات پس از تایید رئیس جمهور و رئیس شورای عالی آموزش وپرورش برای اجراء به وزارت آموزش و پرورش ابلاغ خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :