18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۳۱ ۰۹:۴۲:۴۱
کد مطلب:  636492
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران خبر داد:
بررسی و تحلیل محتوای کتب درسی جدید التالیف با رویکرد پرورشی و فرهنگی

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از تحلیل محتوای کتب درسی جدید التالیف پایه های هفتم و یازدهم با رویکرد پرورشی و فرهنگی خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ،سید مجتبی هاشمی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در این باره گفت: معاون پرورشی و فرهنگی اظهار داشت:ارزشیابی و تحلیل کتب درسی جدیدالتالیف با رویکرد پرورشی و فرهنگی توسط کارگروهی متشکل از مربیان، معاونین پرورشی، مشاوران،سرگروه درس پرورشی و مدرسان دانشگاه فرهنگیان با مدیریت گروه آموزشی درس پرورشی استان و نظارت اداره امورتربیتی انجام شد.

وی افزود: شهرستان های استان تهران به عنوان  یکی از استان های  مجری این فرآیند و  خراسان شمالی و گلستان به عنوان استان های معین در نظر گرفته شده است که نظرات جمع بندی شده تا پایان اردیبهشت 97به  دبیرخانه تحلیل محتوای کتب درسی واقع در استان فارس ارسال می گردد.

هاشمی با اشاره به اینکه هر کتاب درسی طبق دو معیار محتوا از منظر پرورشی ، فرهنگی و هنری ، زیبایی شناختی مورد تحلیل قرار می گیرد، تصریح کرد: در سال تحصیلی 97-1396 تحلیل محتوای کتب تفکر و سبک زندگی پایه هفتم ، تاریخ، فارسی و دین و زندگی پایه یازدهم به این سه استان اختصاص یافت.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در راستای عملیاتی شدن راهکار برای بررسی و تحلیل محتوای کتب درسی جدید التالیف با رویکرد پرورشی و فرهنگی ،خاطرنشان کرد:بازنگری و اصلاح برنامه های درسی مبتنی بر رویکرد فرهنگی- تربیتی و تقویت و توسعه جنبه های اخلاقی آنها به منظور فراهم آوردن زمینه پذیری دانش آموزان براساس فرهنگ اسلامی،ایرانی صورت می گیرد.

 

 

 

به اشتراک بگذارید :