15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۳۱ ۱۰:۳۰:۰۰
کد مطلب:  636182
همایش روزه اولی های مدارس دخترانه خسروشاه برگزار شد

اولین همایش "روزه اولی ها" با حضور350 نفر از دختران روزه اولی در حسینیه بیت العباس خسروشاه برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از خسروشاه ، رئیس آموزش و پرورش منطقه با تقدیر از تلاش مجریان همایش و تبریک پیشاپیش فرارسیدن ماه رمضان ، ماه نزول رحمت و مغفرت وماه عبادت و بندگی و خودسازی ، هدف از برگزاری این همایش را تشویق نوجوانان به آگاهی و عمل به انجام تکالیف شرعی و دینی و رعایت احکام الهی دانست.

غفار پور شریف در ادامه افزود: به منظور نهادینه شدن فرهنگ روزه داری در ماه مبارک رمضان، از روزه دارانی که برای اولین بار در میهمانی خداوند در این ماه مبارک حضور می یابند ، در این همایش تجلیل می شود. 

 مدیر دفتر امام جمعه خسروشاه نیز بیان مسائل دینی با زبان هنر و ساده و شیرین را از دیگر اهداف برگزاری این همایش ذکر کرد و افزود: برگزاری چنین همایش هایی به عنوان عاملی موثردر شناخت و اهمیت دادن نوجوانان به ادای تکلیف الهی است .

 حجت الاسلام زارع تبدیل جشن تکلیف به خاطره ای ماندگار و به یاد ماندنی در ذهن نوجوانان را هدف برگزاری همایش دانست. لازم ره ذکر است: اجرای دکلمه و سرود ، قرائت پیمان نامه دانش آموزی، اهدای هدایا به دانش آموزان واقامه نماز جماعت از دیگر برنامه های این همایش بود.

 

به اشتراک بگذارید :