15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۳۱ ۰۳:۲۴:۵۸
کد مطلب:  635936
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
برگزاری دومین کارگاه آموزشی ویژه مسئولین سواد آموزی در اسلامشهر

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ازبرگزاری دومین کارگاه آموزشی ویژه مسئولین سواد آموزی در اسلامشهر خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران،دومین کارگاه تخصصی - آموزشی در سال 1397ویژه مسئولین سواد آموزی، مدیران مراکز یادگیری محلی و ناظران آموزشی شهرستانهای استان تهران با حضور شهریاری معاون سوادآموزی شهرستانهای استان تهران، امیر حسینی کارشناس مسئول دوره های سواد آموزی سازمان نهضت سواد آموزی و حبیبی پور مدیر آموزش و پرورش شهرستان اسلامشهر در سالن اجتماعات  آموزش و پرورش اسلام شهر  برگزار شد.

سعید شهریاری معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، با اشاره به شعار سال مقام معظم رهبری در حمایت از تولید ملی و کالای ایرانی  گفت:تمام آحاد جامعه اعم از با سواد و بیسواد در عملیاتی شدن این شعار مسئولیت دارند و آموزش دهندگان در کلاسهای سواد آموزی باید این امر را مورد توجه قرار داده و از  پتانسیل مراکز یادگیری محلی و سواد آموزان در کمک به این شعار و بهبود زندگی افراد استفاده نمایند.

وی ،با تاکید بر این  که مراکز یادگیری محلی به عنوان پایگاه تخصصی ارائه کننده خدمات آموزشی ،فرهنگی ویژه بی سوادان و کم سوادان در جهت تقویت مشارکت محلی و تعامل اثربخش می باشد، تصریح کرد: این گونه مراکز می تواند عموم جامعه را به سطحی از توانمندی ها و مهارتهای پایه، برای بهتر زیستن راهنمایی نماید.

شهریاری ، ادامه داد: مراکز یادگیری محلی به عنوان یک پایگاه دانایی، جهت پاسخگویی به نیازهای واقعی و بهبود زندگی افراد به شمار می رود و از ویژگیهای بارز این مراکز می توان به تنوع آموزش اشاره نمود.

این مقام مسئول، آموزش کاربردی سواد، آموزش ترکیبی سواد و مهارتهای اساسی زندگی، مهارتهای اجتماعی، حقوق شهروندی، اطلاع رسانی ، آگاه سازی ، آموزش حرفه های درآمد زا و استفاده از روشهای مناسب با توجه به نیازهای محلی و منطقه ای را از جمله ویژگی های مراکز یادگیری محلی دانست و افزود: مهمترین وظیفه حوزه سوادآموزی در مرحله نخست توسعه سواد و در مرحله بعدی تعمیق آن می باشد.

 

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در پایان خاطرنشان کرد:استفاده از ظرفیت بخش‌خصوصی و خیرین در مراکز یادگیری محلی می تواند در تامین امکانات مرکز و بازدیدهای مستمر از کلاس‌های سوادآموزی  در جذب افراد بی‌سواد نتیجه بخش باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :