16 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۲۷ ۰۷:۵۷:۳۹
کد مطلب:  633998
با حضور مسئولین استانی و شهرستانی:
مراسم تقدیر از برگزیدگان جشنواره ایثار معلمی در خدابنده برگزار شد

همایش تقدیر از برگزیدگان جشنواره ایثار معلمی با حضور معاونین ونمایندگان اداره کل آموزش وپرورش استان زنجان ،نماینده مردم شهرستان خدابنده در مجلس شورای اسلامی ومسئولین ادارات شهرستان خدابنده، مدیران و نماینده معلمان و روسای انجمن اولیا ومربیان مدارس در فرهنگسرای اشراق شهر قیدار برگزار شد

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان به نقل از خدابنده،همایش تقدیر از برگزیدگان جشنواره ایثار معلمی با حضور معاونین ونمایندگان اداره کل آموزش وپرورش استان زنجان ،نماینده مردم شهرستان خدابنده در مجلس شورای اسلامی ومسئولین ادارات شهرستان خدابنده، مدیران و نماینده معلمان و روسای انجمن اولیا ومربیان مدارس در فرهنگسرای اشراق شهر قیدار برگزار شد.

علی اسدی مدیر آموزش و پرورش شهرستان خدابنده در این همایش در سخنانی ضمن تقدیر از همکاری هاو مساعدت های انجام یافته در برگزاری مراسم تقدیر از معلمان اظهارداشت: سپاس خدای را که نور شناختش را به قلب ما تاباند و شکرش را بر وجودمان الهام فرمود و دروازه دانش را به روی ما گشود و ما را ادامه دهنده راه بهترین بندگانش، پیامبر رحمت حضرت محمد(ص) و در کسوت مقدس معلمی قرار دادو به این افتخار می کنیم که لذت معنوی پرورش و تربیت کودکان و نوجوانان این سرزمین و شکوفا نمودن توانمندی های بهترین آفریده های خدا را به عهده داریم و کوشش های ما در تعالی جامعه وتربیت موثر صورت می گیر د که در این راستا سپاسمند همه معلمان هستم.

حجت الاسلام  و المسلمین موسوی امام جمعه شهر قیدار نیز در بیاناتی اظهارداشت:ارزش انسان به تعلیم وتربیت انسان است و خداوند اول معلم است و پیامبر گرامی می فرماید:" من برای معلمی مبعوث شدم."

وی افزود:در روایات معیار در سنجش ارزش عمل  خون شهدا است آنجا که فرمودند:مداد علما افضل از خون شهداست چون معلم مجاهد ساز است و از ارزشه ا دفاع می کند وشهید سینه دشمن و معلم سینه جهل را نشانه می رود چراکه نادانی بزرگترین دشمن انسان است.

بیگدلی نماینده مردم شهرستان خدابنده در مجلس شورای اسلامی نیز با تبریک روز و هفته معلم ابراز داشت: از زمانی که آموزه های اخلاقی و دینی توسط معلمان آموزش داده می شود آن روز روز معلم است که ارزشهای اجتماعی را در جامعه نهادینه می کنند.

وی افزود:تمامی حکومت ها وظیفه ساختن جامعه را بر عهده دارند تا به مطلوب ترین شکل در خدمت مردم باشند و شرع و اسلام نیز برای کسب رضایت افراد جامعه تاکید کرده اند تا از بی عدالتی ها جلو گیری شود.

بیگدلی بیان داشت:حقوق شهروندی و فردی باید در جامعه حاکم شود که لازمه آن دموکراسی و مردم سالاری دینی است  تا سرمایه های اجتماعی  تاثیر خود را داشته باشند که این سرمایه توسط معلمان و فرهنگیان در جامعه پدیدار می گردد.

نماینده مردم شهرستان خدابنده اعلام کرد: مجلس شورای اسلامی تلاش خود را در زمینه ارتقای معیشت فرهنگیان به کار بسته است که امیدواریم درزندگی فرهنگیان مشهود باشد.

میرزایی فرماندار شهرستان خدابنده نیز در سخنانی ارزش کار معلمی را در تربیت انسان عنوان و اعلام داشت:دولت جمهوری اسلامی در خدمت آحاد جامعه است و آموزش وپرورش نیز از این قاعده مستثنی  نیست تا معلمان بتوانند در عرصه تعلیم وتربیت موفق باشند.

عبادی معاون پشتیبانی و برنامه ریزی اداره کل آموزش وپرورش استان زنجان نیز در این همایش در بیاناتی گوشه ای را از مشکلات و تنگناهای موجود در آموزش وپرورش استان زنجان را تشریح کرد و از نماینده شهرستان خدابنده در مجلس شورای خواستار حمایت و مساعدت در تامین سرانه دانش آموزی، هزینه های جاری ادارات ، پرداخت به موقع مطالبات فرهنگیان شد.

گفتنی است،در این مراسم پس از اجرای نماهنگ توسط گروه سرود دبیرستان تیزهوشان شهید بهشتی، قرائت شعر توسط دانش آموز کتابی از دبیرستان نمونه دولتی رسالت و اجرای موسیقی توسط همکار فرهنگی فیضی از 16 نفر همکار فعال در عرصه تعلیم وتربیت در راستای جلوه های ایثار معلمی تقدیر به عمل آمد.

ضمنا" دانش آموز یاسین علی آبادی از دبستان شهید محلاتی قرائت قرآن کریم و دانش آموزان دبستان کوثر نیز گروه استقبال از میهمانان را به عهده داشتند.

 

به اشتراک بگذارید :