18 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۲۵ ۰۵:۴۶:۵۲
کد مطلب:  632164
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
مسابقات قرآن در راستای ارتقا علوم دینی و معرفتی دانش آموزان

سی و ششمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از تاریخ 16 الی 19 اردیبهشت ماه در اردوگاه شهید محمد منتظری شهریار برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران سید مجتبی هاشمی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به اینکه مسابقات قران، عترت و نماز بر مبنای رفاقت است و نه رقابت، تاکید کرد: در این مسابقات کسی بازنده نیست و دانش آموزان باید از این فضای به وجود آمده جهت ارتقا علوم دینی و معرفتی خودشان نهایت استفاده را کنند.
وی با تاکید بر اینکه در حوزه پرورشی و فرهنگی باید با برنامه های قوی و طبق سلیقه های دانش آموزان حرکت کنیم ،تصریح کرد:  از کلاس درس و مدرسه باید حرکت کرد و با برگزاری برنامه های متنوع آموزشی، فرهنگی، علمی و اردویی زمینه رشد دانش آموزان را فراهم کنیم.
وی در ادامه با انتقاد از نگاه مصرفی به آموزش و پرورش ، اظهار داشت: به آموزش و پرورش هر قدر بهای بیشتری داده شود زمینه رشد در حوزه های مختلف از جمله علمی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و غیره بیشتر خواهد شد و بهتر می توان برنامه های مبتنی بر سند تحول را اجرایی کرد.

 هاشمی ادامه داد: در آموزش و پرورش هر چه بیشتر سرمایه گذاری کنیم در آینده نتجه آن را خواهیم دید و این مسیر درستی است که باید در آن گام برداریم .

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در پایان یادآور شد: 2 هزار و 500 دانش آموز دوره‌های اول و دوم متوسطه تحصیلی دختر و پسر و فرهنگی خواهر و برادر در سی و ششمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران به رقابت پرداختند که رتبه‌های برتر مسابقات استانی به مسابقات کشوری اعزام خواهند شد .

به اشتراک بگذارید :