24 ذیحجه 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۲۴ ۱۰:۲۸:۵۷
کد مطلب:  631835
سیصد و هفتادمین جلسه کمیسیون اساسنامه ها و مقررات تحصیلی

سیصد و هفتادمین جلسه کمیسیون اساسنامه ها و مقررات تحصیلی شورای عالی آموزش و پرورش، با حضور معاون دبیرکل شورای عالی و سایر اعضای کمیسیون تشکیل شد.

سیصد و هفتادمین جلسه کمیسیون اساسنامه ها و مقررات تحصیلی شورای عالی آموزش و پرورش، با حضور معاون دبیرکل شورای عالی و سایر اعضای کمیسیون از ساعت 14 الی 16 روز یکشنبه تاریخ 97/2/16 در سالن جلسات دبیرخانه این شورا تشکیل شد.

موضوع مورد بررسی در این : « بررسی آئین نامه اعطای مدال و نشان در وزارت آموزش و پرورش» بود.  

در ابتدای این جلسه مواردی از جمله حذف آزمون مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی برای ورود به دوره اول متوسطه و حذف پیک نوروزی در ایام تعطیلات نوروز مطرح شد.

در ادامه جلسه، احمد عابدینی معاون دبیرکل شورای عالی گزارشی از جلسه شورای عالی که روز دوشنبه هفته قبل برگزار شد ارائه نمود.

وی افزود: در این جلسه « اهداف دوره های تحصیلی» بررسی شد و از اعضای شورای عالی در خواست شد نظرات و پیشنهادهای خود را تا پایان هفته آینده به دبیرخانه شورای عالی ارائه دهند و در صورتی که در این مدت نظر و پیشنهادی ارسال نشد با توجه به اختیارات داده شده از سوی شورای عالی، موضوع در کمیسیون مربوط بررسی ، تصویب و ابلاغ خواهد شد.

در ادامه، گزارشی از مطالعات تطبیقی در خصوص اعطای نشان و مدال در کشورهای مختلف و همچنین پژوهش های انجام شده از سوی دانشگاههای مختلف مطرح و اعلام شد، منبع خاصی در این باره یافت نشد؛ بنابراین، کارهایی که از سوی همکاران کمیسیون( آقایان ریاحی نژاد و عبداللهی) انجام شده کامل تر و مفیدتر است.

سپس متن « آئین نامه اعطای مدال و نشان در وزارت آموزش و پرورش» قرائت و اهداف و تعریف ارائه شده در این آئین نامه اصلاح شد. اما با توجه به اینکه متن پیشنهادی برای گروههای خارج از آموزش و پرورش هم در نظر گرفته شده است، بنابراین برای تعمیم دادن آن به معلمان و دانش آموزان بایستی اصلاحاتی در آن انجام شود. لذا مقررشد، کارگروه مجددا متن را بررسی و پیشنهاد جدید ارائه نماید.

به اشتراک بگذارید :