24 ذیحجه 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۲۴ ۰۹:۵۹:۵۷
کد مطلب:  631819
دویست وشصت ونهمین جلسه کمیسیون منابع‌انسانی

دویست وشصت ونهمین جلسه کمیسیون منابع‌انسانی شورای عالی آموزش و پرورش با حضور معاون دبیرکل وسایر اعضای کمیسیون برگزار شد.

دویست وشصت ونهمین(269) جلسه کمیسیون منابع‌انسانی روز دوشنبه، هفدهم اردیبهشت ماه 97 با موضوع «ادامه بررسی نظام سنجش صلاحیت‌ها و رتبه‌بندی معلمان»در سالن جلسات دبیرخانه این شورا گزار شد.

قبل از دستور جلسه مواردی از قبیل « تدوین قانون جداگانه برای آموزش و پرورش یا پرداختن به تمامی ابهامات آموزش و پرورش در قانون مدیریت و لزوم ارائه مطالعات انجام شده در این خصوص در کمیسیون منابع انسانی، اصلاح ساختار برنامه درسی و ساعات موظفی کارکنان برای رفع معضل کسری نیروی انسانی، مشکلات همزمانی برگزاری امتحانات نهایی و کنکور، رونمایی سامانه سنجش صلاحیت حرفه‌ای مدیران مدارس در هفته آینده» عنوان شد.

در ابتدای جلسه گزارشی از روند اقدامات انجام شده کارگروه رتبه‌بندی در خصوص بخش مالی نظام سنجش صلاحیت‌ها و رتبه‌بندی معلمان ارائه شد.

در ادامه، مباحث مختلفی توسط اعضا از جمله :«تعیین تکلیف افرادی که موفق به کسب رتبه نمی‌شوند، پیشنهاد قرار گرفتن تمامی افراد در رتبه اول در ابتدای کار، پیشنهاد ترفیع سالانه به جای درجه، نحوه ورود افراد با سابقه بالای 25 سال، پیشنهاد برگزاری آزمون برای افراد با سابقه بالای 10 سال واجرای 5 سال فاصله تا رتبه بعدی، لزوم توجه به عدم امکان ارزیابی هر ساله» مطرح گردید.

در نهایت مقرر شد از افراد مرتبط با بحث مالی در جلسه بعدی دعوت شود، دستور کار مجدد اعتبار بخشی و طرح توجیهی آن جهت تصمیم گیری نهایی در جلسه بعدی کمیسیون منابع انسانی ارائه شود.

به اشتراک بگذارید :