16 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۲۳ ۰۵:۵۰:۰۳
کد مطلب:  630674
نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی در بزینه رود:
فرهنگیان بزرگ ترین سرمایه اجتماعی کشور هستند

نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی در جشن سپاس از معلم منطقه بزینه رود با اشاره به اهمیت قلم و علم گفت: اهمیت و منزلت علم به قدری بالاست که خداوند در قرآن کریم به قلم قسم یاد کرده است و این افتخاری بزرگ برای معلمان است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان به نقل از بزینه رود،با حضور نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی، مسئولان استانی، شهرستانی و منطقه ای جشن سپاس از معلم در منطقه بزینه رود برگزار شد.

حجت لاسلام والمسلمین عیوضی، امام جمعه شهر زرین رود در این جلسه با اشاره به اهداف آموزش وپرورش در سطح مختلف آن را سنگر مهم دانست و گفت: تعلیم وتربیت هدف مهمی را دنبال می کند تا انسان را به حیات طیبه برساند، از این رو همه افراد در همه زمان ها باید به معلمان احترام بگذارند و معلمان را تکریم نمایند.

احمدبیگدلی، نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی در جشن سپاس از معلم منطقه بزینه رود با اشاره به اهمیت قلم و علم گفت: اهمیت و منزلت علم به قدری بالاست که خداوند در قرآن کریم به قلم قسم یاد کرده است و این افتخاری بزرگ برای معلمان است.

بیگدلی افزود: فرهنگیان بزرگ ترین سرمایه اجتماعی کشور هستند و نظام جمهوری اسلامی باید برای تعالی این قشر زحمتکش همواره تلاش کند تا شاهد فتح قله های موفقیت و توسعه در کشور باشیم.

سیفی نیا، معاون پژوهش وفناوری اداره کل آموزش وپرورش استان زنجان نیز در ادامه با اشاره به ایثارهای معلمان در کلاس های درس گفت: معلمان ایثار و فداکاری را در کلاس های درس معنا بخشیده اند و این معنا بخشی طی سالیان متعدد تکرار می شودو آنان همواره در این امر ثابت قدم هستند.

وی افزود: برای آنکه بتوانیم جامعه ای مطلوب داشته باشیم باید از معلمان برای رسیدن به موفقیت کمک بگیریم و بدون همراهی آنان تحقق این امر امکان پذیر نیست.

همچنین محمدرضا زنگنه، رئیس اداره آموزش وپرورش منطقه بزینه رود دراین مراسم با قدردانی از حضور کلیه حاضرین و با اشاره به منزلت معلم گفت:درشان و منزلت معلم همین نکته کافی است که انبیای الهی خود را معلم معرفی کرده اند و برای رسیدن به اهداف خود به آگاهی بخشی جامعه دست زده اند.

وی افزود:برای آنکه بخواهیم جامعه را به سوی پیشرفت سوق دهیم، باید سندتحول بنیادین در آموزش وپرورش به صورت کامل اجرا شود؛ چرا که این سند بانگاهی علمی و همه جانبه تدوین شده است و برای اثرگذاری باید همه جانبه اجرا شود.

در پایان جلسه از کلیه فرهنگیان منطقه بزینه رود با اهدای لوح و هدیه به رسم یادبود تقدیر شد.

به اشتراک بگذارید :