19 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۲۰ ۰۷:۱۸:۲۸
کد مطلب:  629186
سرپرست آموزش و پرورش شهرستان طارم:
همت همگانی لازمه دستیابی به موفقیت در حوزه تعلیم و تربیت است

سرپرست آموزش و پرورش شهرستان طارم گفت: همت همگانی لازمه دستیابی به موفقیت در حوزه تعلیم و تربیت است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان،یعقوب رحمانی ظهر امروز در شورای اداری آموزش و پرورش شهرستان طارم، با تبریک هفته معلم، اظهار کرد: بحث تعلیم و تربیت در همه جوامع دارای اهمیت است و تربیت نیروی انسانی ماهر در زمینه‌های مختلف دینی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی برعهده آموزش و پرروش است.

وی با بیان اینکه در گذشته هدف از یادگیری را انتقال معلومات از فردی به فرد دیگر می‌دانستند، یادآور شد: یادگیری امروز علاوه بر انتقال معلومات موجب بروز رفتارهایی در فرد آموزش گیرنده مطابق با متون آموزشی و مطابق با هنجارهای پذیرفته شده هر جامعه است.

رحمانی با اشاره به اینکه نگاه اسلام به تمامی نیازهای انسان، نگاهی تربیتی به منظور پرورش استعدادهای درونی انسان و ساختن انسانی شایسته حیات انسانی است، افزود: انسانی که در سایه روشنایی علم و عقل و کمک از اراده، پرورش یافته و در کوره تقوا و تزکیه صیقل‌زده می‌شود و با عبادت در مسیر زیبایی‌ها حرکت کند و جلوه جمال و جلال الهی شود.

این مسؤل تاکید کرد: یکی از استعدادهای وجودی انسان بعد زیبایی او است که اسلام پرورش این حس را مورد توجه قرار داده است اما نگاه اسلام به زیبایی حسی و مادی نبوده، بلکه در کنار آن به زیبایی معنوی نیز توجه کرده است.

رحمانی افزود: آموزش و پرروش در حوزه‌های مختلف از جمله در حوزه سرمایه انسانی ظرفیت‌های زیادی دارد که اگر بتوانیم از آنها استفاده کنیم بسیاری از مشکلات دامن‌گیر آموزش و پرورش حل و فصل خواهد شد.

وی، مشکلات مالی دامنگیر مدارس و آموزش و پرروش را در شرایط کنونی انکارناپذیر ذکر کرد و گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته تعدادی از مصوبات دهمین جلسه شورای آموزش و پرروش شهرستان و مساعدت تعدادی از طارمی‌های مقیم مرکز در زمینه کمک مالی به تعدادی از مدارس، تهیه تجهیزات و اقلام ورزشی، تجهیز سالن آیت‌الله‌ هاشمی به سیستم سرمایشی مناسب مساعدت‌هایی صورت گرفته است که امیدواریم این مساعدت‌ها تداوم یابد.

این مقام مسئول تصریح کرد: در زمینه تجهیز اردوگاه، کمک به آزمایشگاه مرکزی و پژوهش‌سرای زیتون در زمینه تجهیزات نیز پیگیری‌هایی در حال انجام است که امید می‌رود در آینده شاهد خبرهای خوبی در این زمینه باشیم.

به اشتراک بگذارید :