11 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۲۰ ۰۷:۰۸:۴۸
کد مطلب:  629165
معاون پشتیبانی آموزش و پرورش استان زنجان خبر داد:
نیاز به 919 کلاس درس در استان زنجان

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: در حال در استان 919 کلاس درس در استان نیاز است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان،یعقوبعلی عبادی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: معلم به عنوان پایه‌گذار توسعه به ارتقای جوامع و کشور کمک می‌کند و حل مشکلات آنها انگیزه را برای بهبود عملکرد افزایش می‌دهد.

وی با اشاره اینکه برخی از مطالبات فرهنگیان و معلمان حق التدریسی پرداخت شده است، افزود: حق و حقوق برخی از این افراد تا آبان ماه به طور کامل پرداخت شده اما برخی از مناطق هنوز باقی مانده است است که به زودی مطالبات آنان واریز می‌شود.

این مقام مسئول اظهار کرد: سرانه عادی برای هر دانش‌آموز را 8 هزار و 700 تومان است که واریز شده و امیدواریم  بودجه آموزش و پرورش هزینه تامین تجهیزات، تعمیرات، پرداخت بهای حامل‌های انرژی و ساخت مدارس را نمی‌دهد اما امیدواریم در سال جدید با مدیریت جدید بخشی از نیازها برطرف شود.

وی با اشاره به اینکه 28 فضای تخریبی آموزشی در استان زنجان وجود دارد، تصریح کرد: 6 هزار و 270 دانش‌آموز در این فضاهای تخریبی در حال تحصیل هستند.

عبادی با اشاره به اینکه در استان زنجان به 919 کلاس نیاز داریم خاطرنشان کرد: بخشی از کلاس‌ها در کانکس دایر می‌شود که برای جبران کمبودها و جایگزین کردن فضاهای تخریب و مقاوم‌سازی مدارس اعتبار کافی نداریم و در سال تنها می‌توانیم یک یا دو مدرسه را جایگزین کنیم.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، یادآور شد:اقدامات خوبی توسط خیران برای مدرسه‌سازی در استان انجام شده به طوری که در حال حاضر 34 پروژه مدرسه‌سازی در دست اقدام داریم و از طریق تغییر کاربری و درآمد حاصل از این کار تلاش داریم می‌کنیم تا پروژه‌های نیمه تمام را به اتمام برسانیم.

به اشتراک بگذارید :