19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۲۰ ۰۷:۰۵:۰۵
کد مطلب:  629159
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان زنجان اعلام کرد:
رتبه آخر بازماندگی از تحصیل استان زنجان در سطح کشوری

معاون آموزش ابتدایی اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: استان زنجان آخرین رتبه بازماندگی از تحصیل را در کشور دارد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان،اصغر بیات در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: در حال حاضر 99 هزار و 700 نفر در دوره ابتدایی استان مشغول به تحصیل هستند که در این مقطع پوشش تحصیلی در سطح استان 99.80 درصد است.

این مقام مسئول ادامه داد: از لحاظ نرخ بازماندگی از تحصیل استان رتبه آخر را در سطح کشور داریم به طوری که استان زنجان در 4 سال گذشته در پوشش تحصیلی در مقطع ابتدایی رتبه اول را داشته و این در حالی است که 75 درصد از مدارس استان زنجان در روستاها است و 33 درصد از این 99 هزار و 700 دانش آموز زنجانی در روستاها تحصیل می‌کنند.

وی افزود: از 800 مدرسه روستایی در 191 مدرسه کمتر ز 9 نفر، 99 مدرسه 5 نفره و زیر 5 نفر در استان زنجان وجود دارد همچنین به ترتیب 10 مدرسه یک نفره، 20 مدرسه دو نفره، 18 مدرسه سه نفره، 26 مدرسه چهار نفره و 25 مدرسه 5 نفره در استان زنجان وجود دارد.

بیات خاطرنشان کرد: در حال حاضر کلاس‌های مدارس آموزش و پروش در دور افتاده‌ترین نقطه برای دانش آموزان روستایی دایر است که این مهم خود سبب پایین بودن آمار بالزماندگی از تحصیل در دانش‌آموزان استان است.

معاون آموزش ابتدایی اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به ازدواج دانش آموزان در سنین پایین، یادآور شد: این امر در سطح کشور به یک مسئله تبدیل شده که در استان زنجان نیز درگیر این موضوع هستیم و این امر نیاز به کار فرهنگی دارد.آموزش و پرورش در حد توان کارهای فرهنگی را در سطح مدارس آغاز کرده و حل این مشکل نیازمند کار‌های فرهنگی عمیق‌تری توسط متولیان فرهنگی استان است که امیدواریم که در سال‌های آینده نیز با کمک رسانه‌ها شاهد کاهش این پدید در استان باشیم.

به اشتراک بگذارید :