19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۲۰ ۰۵:۲۰:۰۰
کد مطلب:  629038
جشنواره فیلم کوتاه «تخته سیاه» در ناحیه یک برگزار شد

جشنواره فیلم کوتاه تخته سیاه به همت معاونت پرورشی و فرهنگی اداره آموزش و پرورش ناحیه یک زنجان و کانون فرهنگی تربیتی معراج شروع به کار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ناحیه یک زنجان، جشنواره فیلم کوتاه «تخته سیاه» با شرکت دانش آموزان و فرهنگیان فیلمساز، مدیر و معاون پرورشی اداره آموزش و پرورش ناحیه یک زنجان و جمعی از سینماگران و مدرسان سینما در کانون فرهنگی تربیتی معراج شروع به کار کرد.

 بنا براین گزارش مجید دویرانی مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک زنجان، ضمن تشکر از معاونت پرورشی ناحیه  و مدیر کانون معراج، به خاطر اجرای برنامه های فاخر هنری برای دانش آموزان گفت: در فضای کوچک کانون معراج، کارهای بزرگی صورت‌‌ میگیرد و این جشنواره میتواند، شروع خوبی برای عرصه‌ی هنر و رسانه در سطح مدارس  باشد.

 مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک در این مراسم ضمن تشکر از دانش آموزان شرکت کننده در کارگاه فیلمسازی گفت: یک زمانی گفته می شد درس فقط ریاضی و علوم است، ولی در عصر حاضر باید استعدادهای مختلف دانش آموزان کشف و شکوفا گردد، و یکی از استعدادها ی مهم دانش آموزان، استعداد هنری است.

دویرانی درادامه گفت: دانشآموزی ممکن است به ریاضیات علاقمند نباشد، ولی استعداد هنری داشته باشد و بتواند یک فیلمساز متبحرشود. 

 وی افزود: یک فیلم کوتاه یک دقیقه‌ای می تواند جای ساعتها سخنرانی را بگیرد.

 گفتنی است در ادامه مراسم جعفرگنج خانلو معاون پرورشی و تربیتی ناحیه یک نیز در ابتدای مراسم گزارشی از اجرای مسابقات فرهنگی هنری ارائه داد و گفت: جشنواره فیلم کوتاه تخته سیاه فرصت مغتنمی برای ارائه آثار سینمایی دانش آموزان و همکاران بوجود می آورد.

معاون پرورشی ناحیه 1 در خصوص تعداد شرکت کنندگان در مسابقات فیلم سازی گفت: ۳۰۰ نفر در مهرماه برای فیلمسازی ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۰۰ نفر در کارگاه های تخصصی اولیه حضور یافتند و سرانجام ۱۵ نفر اقدام به فیلم سازی نمودند. وی در پایان گفت: در این جشنواره 24 فیلم اکران می شود که از این تعداد، 4 فیلم متعلق به همکاران فرهنگی، 8 فیلم متعلق به پسران و 12 فیلم نیز ساخته دانش آموزان دختر می باشد.

شایان ذکر است در مراسم آغازین این رویداد سینمایی، آزادی مدیرسینما بهمن زنجان و پیشکسوت حوزه ی سینمایی شهر و نصیری عکاس، فیلم ساز و مدرس سینما، در سخنانی کوتاه با ابراز خشنودی از توجه ویژه آموزش و پرورش به فیلم و سینما در حوزه ی تعلیم و تربیت، دانش آموزان را به آموختن و کسب تجربه های جدید در مقوله سینما دعوت و معلمان و فرهنگیان را به دلیل توجه به سینما و ورود به این عرصه ستودند.

در جشنواره فیلم کوتاه « تخته سیاه » در سه سانس ویژه کلیه آثار دانش آموزان و معلمان به نمایش درآمد. در طول برنامه، کارگاه های آموزشی و نقد و بررسی آثار برگزار و با نمایش آثار برجسته ی ملی و بین المللی نخستین دوره ی جشنواره «تخته سیاه» به کار خود پایان داد .

 

به اشتراک بگذارید :