24 ذیقعده 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۲۰ ۰۵:۱۴:۳۲
کد مطلب:  629032
نماینده ولی فقیه در استان آذربایجانشرقی:
افطاری دادن از پول بیت المال برای روزه داران خلاف شرع است

نماینده ولی فقیه در آذربایجانشرقی صبح امروز در درس مکارم اخلاق خود برای مسئولین ارشد و مدیران کل ادارات آذربایجانشرقی در باشگاه فرهنگیان تبریز گفت: افطاری دادن از پول بیت المال برای روزه داران خلاف شرع بوده و قابل قبول نیست.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی،حجت الاسلام آل هاشم گفت: تکریم ارباب رجوع، صله رحم، رسیدگی به وضع یتیمان، افطاری دادن به روزه داران، صدقه دادن و.... جزو وظایف اجتماعی است که در طول سال علی الخصوص ماه رمضان بایستی مد نظر مسئولین استان قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجانشرقی بر احترام به بزرگتر و رحم کردن بر کوچکتر از خود تاکید کرد و افزود: خداوند در روز قیامت به کسانی که صله رحم داشته باشند رحمت خود را شامل خواهد کرد.

وی بر کنار گذاشتن تشریفات صوری دنیوی در مناسبات ماه رمضان تاکید کرد و ادامه داد: صله رحم در این ماه مبارک نسبت به خانواده، همسایه و خویشاوندان لازم و ضروری است.

امام جمعه تبریز با تاکید بر رسیدگی به وضع یتیمان گفت: احسان و انفاق سرلوحه کار مسئولین در ماه مبارک رمضان قرارگیرد.

حجت الاسلام محمد علی آل هاشم بر پرهیز از اسراف در ادارات تاکید و خاطر نشان ساخت: افطاری دادن از پول بیت المال برای روزه داران خلاف شرع بوده و قابل قبول نیست.

نماینده ولی فقیه در آذربایجانشرقی خروج آمریکا از برجام را نشان بدعهدی و خباثت این کشور دانست و افزود: نامگذاری های سال اخیر مقام معظم رهبری نشان از دور اندیشی وی در تاکید بر اتکا بر تولید و توان داخلی داشت.

حجت الاسلام محمد علی آل هاشم اظهار داشت:خروج آمریکا از برجام نشان داد که بقول مقام معظم رهبری دشمنان و در راس آن آمریکا به هیچ وجه قابل اعتماد نیست.

وی بر داشتن صدای واحد توسط احزاب سیاسی و مردم در برابر این اقدام آمریکا تاکید کرد و افزود: مردم و مسئولین بایستی در برابر این شیطنت و دهان کجی آمریکا اتحاد و همبستگی داشته و از منویات مقام معظم رهبری اطاعت کنند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجانشرقی با بیان اینکه خروج آمریکا از برجام به معنای نگرانی از شروع جنگ نیست، افزود: آمریکا بعد از پیروزی انقلاب از رویارویی نظامی با ایران در هراس بوده و بنابراین به تحریم اقتصادی برای ایجاد اختلاف در درون روی آورده است.

به اشتراک بگذارید :